Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Finanšu ministrs apšauba samazinātās PVN likmes dārzeņiem efektivitāti

Reirs ir skeptisks par samazinātās PVN likmes piemērošanas paplašināšanu!

Lai arī vēl gada sākumā medijos bija lasāms, ka Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem samazinot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi, šī nodokļa ieņēmumi pārspējuši visas cerības, finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pauž viedokli, ka samazināta likme nav izrādījusies efektīva.

Pateicoties pievienotās vērtības nodokļa likmes samazināšanai Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, tos šogad veikalos var iegādāties lētāk nekā pērn. Finanšu ministrs gan ir skeptisks par samazinātās PVN likmes piemērošanas paplašināšanu, kā to ierosinājusi, piemēram, Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA).

Asociācija uzskata, ka samazinātu PVN likmi vajadzētu piemērot ne tikai Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un saknēm, bet arī citai veselīgai pārtikai, piemēram, piena produktiem un zivīm. Samazināts PVN obligāti ieviešams arī ēdināšanā.

Reira ieskatā gan, produktu cenu nenosaka nodokļi, bet piedāvājuma un pieprasījuma attiecības. Reirs uzsvēris, ka samazinātā PVN piemērošanu Latvijā raksturīgiem augļiem un dārzeņiem 2018. gadā budžetam gājuši secen 3,8 miljoni eiro.

“Tā ir ilūzija, ka samazināto PVN varam piemērot tikai Latvijas precēm, jo tā tiek piemērota gan spāņu tomātiem, gan Holandes gurķiem u.c.,” žurnālistiem sacīja finanšu ministrs.

Viņš piebilda, ka līdz šim dotais solījums tiks pildīts, proti, PVN samazinātā likme 5% apmērā Latvijā raksturīgiem augļiem un dārzeņiem tiks piemērota līdz 2020. gada 31 .decembrim, tomēr tās efektivitāte vēl tiks vērtēta.

Kā zināms, no 1. janvāra spēkā stājusies pazeminātās pievienotās vērtības nodokļa likmes ieviešana svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Grozījumi paredz ieviest pievienotās vērtības nodokļa samazināto 5 procentu likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un kartupeļiem, tostarp mazgātiem, mizotiem, lobītiem, grieztiem un fasētiem, bet ne termiski vai kā citādi apstrādātiem, piemēram, saldētiem, sālītiem, kaltētiem.

Foto: Unplash


1,857 skatījumi

Un Tavas domas par šo?