Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Irānas prezidents gaida ASV atvainošanos

Sankcijas rada domstarpības Irānas un ASV starpā!

Irānas prezidents Hasans Ruhans neuzsāks sarunas ar ASV, kamēr tā neatvainosies un nepārstās izdarīt spiedienu uz Islāma Republiku.

Ruhans norādījis, ka sarunas ar ASV iespējamas vien gadījumā, ja Vašingtona atvainojas par savām pretlikumīgajām darbībām.

Kā zināms, ASV plāno noteikt sankcijas visām valstīm, kas importēs naftu no Irānas. Lēmums varētu stāties spēkā šā gada 2. maijā.

Pagājušā gada novembrī tika pieņemts lēmums uz laiku atturēties no sankciju noteikšanas septiņām Irānas naftas importētājvalstīm, lai dotu tām laiku atrast citus šī resursa piegādātājus. Taču, lai arī ASV aicinājusi apturēt naftas importus no Irānas, Ķīna norādījusi, ka nevēlas lauzt vienošanos un turpinās importēt naftu no Irānas, arī Indija pavēstījusi, ka pilnībā apturēt naftas importu no Irānas laikā, kad alternatīvas izmaksā dārgi.

Līdz šim piecas valstis, uz kurām attiecas sankciju izņēmumi par Irānas naftas importēšanu, bija Japāna, Dienvidkoreja, Turcija, Indija un Ķīna. Šie izņēmumi ļāva piecām valstīm iegādāties Irānas naftu, pretī nesaņemot sankcijas no ASV puses.

Irāna no naftas importa katru gadu iegūstot apmēram 50 miljardus dolāru.

Foto: Gage Skidmore/ https://www.flickr.com/photos/gageskidmore/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.


1,046 skatījumi

Un Tavas domas par šo?