Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Jaunnedēļ atkal pastiprināsies sals

Gaisa temperatūra daudzviet samazināsies līdz pat -8…-12°!

Lielākajā daļā Latvijas gaidāmi nokrišņi – sniegs, slapjš sniegs – brīvdienās arī lietus. Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra pakāpeniski pazemināsies, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šīs nakts sākumā termometra stabiņš noslīdēs vel līdz -1…-6°, Vidzemes ziemeļos līdz -8°, bet, pastiprinoties zema spiediena ieplakai, teritorijā no dienvidiem ieplūdīs siltākas gaisa masas un nakts gaitā gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. No dienvidaustrumiem Latviju šķērsos nokrišņu zona – daudzviet snigs, vietām gaidāms arī sasalstošs lietus un uz ceļiem veidosies apledojums. Dienas laikā teritoriju turpinās šķērsot nokrišņu zona un gaisa temperatūra būs ap 0°.

Nedēļas nogalē un pirmdien laika apstākļus noteiks aktīvs ciklons, kas no Centrāleiropas pāri Baltijas jūrai virzīsies uz ziemeļiem. Ciklona ietekmē teritorijā ieplūdīs vēl siltāka gaisa masa un termometra stabiņš gan naktī, gan dienā saglabāsies virs 0° atzīmes. Brīvdienās Latviju šķērsos vairākas nokrišņu zonas – daudzviet gaidāms slapjš sniegs, lietus un vietām sniega sega daļēji nokusīs.

Turpmākajās nākamās nedēļas dienās, pastiprinoties anticiklona ietekmei, būtiski nokrišņi nav gaidāmi, debesis skaidrosies un pa laikam uzspīdēs arī saule. Tomēr, teritorijā atkal ieplūstot aukstākām gaisa masām, gaisa temperatūra pazemināsies -1…-6°, daudzviet naktī līdz pat -8…-12°.

Foto: Pexels


1,101 skatījumi

Un Tavas domas par šo?