Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kalnmeiers: Bordāna izteikumi var ietekmēt tiesas lēmumu Juraša lietā

Vai Juraša lietā jau pieņemts lēmums?

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) izteikumi par to, ka pret viņa partijas biedru, Tieslietu ministrijas parlamentāro sekretāru Juri Jurašu sāktā krimināllieta ir politiski motivēta, varētu ietekmēt tiesas lēmumu, uzskata ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Ceturtdien intervijā Latvijas Radio, Kalnmeiers norādīja, ka nesaskata tādus pārkāpumus savā darbībā, kuru dēļ būtu jārosina pirmstermiņa atbrīvošana. “Katrā ziņā prokuratūra ar saviem uzdevumiem ir tikusi galā. Un es uzskatu, ka arī pašreiz viņa tiek [galā],” uzsvēra ģenerālprokurors.

“Man pārmest to, ka es kā ģenerālprokurors esmu ietekmējis izmeklēšanu, ir pilnīgi aplami. Tas ir vienkārši pierādāms, es nejaucos kriminālprocesos. (..) Prokuroram ir noteiktas tiesības un ne jau dot norādījumus par procesa virzību,” norādīja Kalnmeiers.

Viņš atzina, ka, lai arī prokurors ir gatavs Juraša lietu virzīt uz tiesu, aktuāls jautājums ir par to, vai tieslietu ministrs Bordāns ar saviem izteikumiem jau nav ietekmējis tiesas spriešanu.

Kā zināms, tieslietu ministrs Jānis Bordāns izteicis neuzticību ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un rosina vērtēt viņa atbilstību ģenerālprokurora amatam.

Foto: Valsts kanceleja


1,402 skatījumi

Un Tavas domas par šo?