Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kariņa valdība izliekas nedzirdam uzņēmēju palīgā saucienus

Cik daudziem komersantiem nāksies slēgt savu biznesu, lai valdība sadzirdētu uzņēmēju palīgā saucienus?

Sašutumu uzņēmēju vidū izsaukuši Ministru kabineta noteikumi, kas nosaka, kādā veidā uzņēmumi var pretendēt uz dīkstāves pabalstu saņemšanu. Atklājies, ka ļoti plašam uzņēmēju lokam dīkstāves pabalsta saņemšana arvien ir apgrūtinoša, jo, lai pieteiktos pabalstam, dots samērā īss laika periods, kura ietvaros vienkārši nav iespējams apkopot un iesniegt visus finanšu datus un būt pārliecinātiem par tālāko saimniecisko darbību, līdz ar to ir izveidojusies situācija, kurā vairāku uzņēmumu darbinieki šomēnes ir palikuši bez dīkstāves pabalsta.

Pamatojoties uz Ministru kabineta (MK) 2020. gada 26. marta noteikumu Nr.165 “Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem” 6. punktu, lai pieteiktos dīkstāves pabalstam, krīzes skartais darba devējs iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā līdz 2020. gada 30. aprīlim dīkstāves pabalsta iesniegumu par laikaposmu no 2020. gada 14. marta līdz 31. martam, līdz 2020. gada 20. maijam – par laikaposmu no 2020. gada 1. aprīļa līdz 30. aprīlim, līdz 2020. gada 31. maijam – par laikaposmu no 1. maija līdz 31. maijam un līdz 2020. gada 30. jūnijam – par laikaposmu no 1. jūnija līdz 30. jūnijam.

Uzņēmumi uzskata, ka šis ir pārāk īss laika posms, lai uzņēmums varētu apkopot visus datus un pieteikties dīkstāvei. Daudz saprotamāka tiem bija iepriekšējā prasība, kas noteica, ka, lai pieteiktos dīkstāves pabalstam, darba devējs līdz katra nākamā mēneša beigām iesniedz pieteikumu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanās sistēmā, aizpildot tam īpaši izveidoto veidlapu.

Daudzi uzņēmēji atzīst, ka nezina, kā izpildīt Ministru kabineta prasības, atzīstot, ka jūtas spiesti iesniegt situācijai neatbilstošus datus. Lai arī politiķi solījuši dīkstāves pabalstu sistēmu padarīt elastīgāku, šķiet, ka jaunā likuma norma radījusi tai jaunas nepilnības un no tā cietēji ir ļoti daudzi uzņēmumi.

Saistībā ar šīm problēmām aktivizējušies arī brīvprātīgie, kas sagatavojuši vēstuli Ministru kabinetam, Finanšu ministrijai un Valsts ieņēmumu dienestam, lūdzot pagarināt dīkstāves pabalstu un līdz 2020. gada 20. jūnijam – par laikaposmu no 1. maija līdz 31. maijam un līdz 2020. gada 20. jūlijam – par laikaposmu no 1. jūnija līdz 30. jūnijam.

Iesniegumā ( https://failiem.lv/u/csyg6cfw ), ko var lejupielādēt un aizpildīt ikviens krīzē nonākušais uzņēmējs, pausts, ka “komercsabiedrībām nav iespēju godprātīgi izpildīt MK noteikumus, jo mēneša pēdējā dienā, kad tiek prasīts iesniegt informāciju, vēl nevar būt apkopota finanšu informācija par iepriekšējo mēnesi, un šie noteikumi veicina komercsabiedrībām iesniegt patiesībai neatbilstošus datus, kas noteikti neatbilst MK noteikumu būtībai un mērķim.”

Uzņēmēji gan joprojām nav saņēmuši nekādu atbildi no valdības pārstāvjiem, kas mudina tos domāt, ka Kariņai valdībai, iespējams, nemaz nerūp uzņēmēji. Vai tiešām šajā krīzes laikā tos vajadzētu atstāt likteņa varā? Cik daudziem komersantiem nāksies slēgt savu biznesu, lai valdība sadzirdētu uzņēmēju palīgā saucienus?

Foto: F64


1,746 skatījumi

Un Tavas domas par šo?