Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kariņš: Mēs nevaram atļauties pārāk agri atlaist dažāda veida ierobežojumus

Ar Covid-19 pandēmijas mazināšanu saistītie ierobežojumi valstī būs spēkā līdz 7. februārim!

Mēs diemžēl nevaram atļauties pārāk agri atlaist dažāda veida ierobežojumus, šorīt intervijā TV3 ziņu raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Pēc viņa pausta, jaunā vīrusa paveida, lēnās vakcinēšanās un citu iemeslu dēļ nekādi nevar izslēgt epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos Latvijā, taču valdība apspriež arī rezerves plānu Covid-19 izplatības iespējamajam trešajam vilnim.

Viņš norādīja uz to, ka vairākās valstīs jau notiek Covid-19 pandēmijas trešais vilnis, piemēram, Īrijā: “Cēlonis ir skaidrs – tāds, ka, valdībām pārāk ātri atlaižot ierobežojumus, cilvēku uzvedība mainās – atkal kontaktējas, satiekas, sarokojas un bučojas. Tamdēļ saslimstība strauji, ģeometriski palielinās. Tātad mācība – diemžēl nevaram atļauties pārāk agri atlaist dažāda veida ierobežojumus.”

Otrdien, 19. janvārī, Ministru kabinets vienojās, ka vēl tuvākajos mēnešos būs nepieciešami nozīmīgi drošības pasākumi un ierobežojumi, lai tiektos uz mērķi – samazināt saslimstību ar Covid-19. Saslimstības līmenis Latvijā diemžēl ir viens no lielākajiem Eiropas Savienībā.

Rādītājs, kas būtu jāsasniedz, visiem rūpīgi un atbildīgi ievērojot drošības pasākumus, ir – kumulatīvo jauno infekcijas gadījumu skaits divās nedēļās nepārsniedz 200. Pašlaik tas ir 669, līdz ar to mazināt drošības pasākumus un ierobežojumus diemžēl nav iespējams.

Foto: Valsts kanceleja


968 skatījumi

Un Tavas domas par šo?