Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ķīna: ASV lēmums palielinās nemierus Tuvo Austrumu reģionā

Ķīna krizitē ASV lēmumu noteikt sankcijas visām Irānas naftas importētājvalstīm

Ķīna kritizējusi ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu atcelt sankciju izņēmumus valstīm, kuras importē Irānas naftu, brīdinot, ka tas palielinās nemierus Tuvo Austrumu reģionā.

Kā zināms, ASV plāno noteikt sankcijas visām valstīm, kas importēs naftu no Irānas. Lēmums varētu stāties spēkā šā gada 2. maijā.

Pagājušā gada novembrī tika pieņemts lēmums uz laiku atturēties no sankciju noteikšanas septiņām Irānas naftas importētājvalstīm, lai dotu tām laiku atrast citus šī resursa piegādātājus. Taču, lai arī ASV aicinājusi apturēt naftas importus no Irānas, Ķīna norādījusi, ka nevēlas lauzt vienošanos un turpinās importēt naftu no Irānas, arī Indija pavēstījusi, ka pilnībā apturēt naftas importu no Irānas laikā, kad alternatīvas izmaksā dārgi.

Līdz šim piecas valstis, uz kurām attiecas sankciju izņēmumi par Irānas naftas importēšanu, bija Japāna, Dienvidkoreja, Turcija, Indija un Ķīna. Šie izņēmumi ļāva piecām valstīm iegādāties Irānas naftu, pretī nesaņemot sankcijas no ASV puses.

Ķīna paziņojusi, ka iebilst pret vienpusējo sankciju ieviešanu no ASV puses, uzsverot, ka Ķīnas un Irānas sadarbība atbilst visiem likumiem.

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo norādījis, ka lēmums neradīs krīzi naftas tirgū, jo Saūda Arābija un Apvienotie Arābu Emirāti esot gatavi nodrošināt papildu piegādes.

Irāna no naftas importa katru gadu iegūstot apmēram 50 miljardus dolāru.

Foto: Unplash


1,020 skatījumi

Un Tavas domas par šo?