Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Labklājība Latvijā!”: Pensionāru pāris Cēsu pusē dzīvo necilvēcīgos apstākļos

Aprakstītais ir tikai viens no gadījumiem, kādi šodien notiek Latvijā!

Biedrības “Palīdzēsim viens otram” pārstāvis Edijs Pipars sociālajā tīklā “Facebook” publiskojis skaudru stāstu par situāciju Latvijā.

“Šodien mūsu ceļš veda uz Cēsu pusi, kur devāmies ar pārtikas paku. Tika saņemta satraucoša informācija par kādu pensionāru pāri (abi ir cilvēki ar invaliditāti), kuri izlikti no pašvaldības dzīvokļa, un šajā ziemas aukstumā spiest mitināties šķūnī bez apkures un bez jekādām citām sadzīves ērtībām.

Abi mums pastāstīja, ka no dzīvokļa izlikti jau vasarā (bija iekrājies parāds par dzīvokli), un bez jebkādas citas dzīves vietas ierādīšanas nonākuši uz ielas. Sākuši apdzīvot kādu šķūnīša tipa būvi, kuru pašu spēkiem iekārtojuši un nosiltinājuši ar drēbju palīdzību. Uznākot aukstākam laikam un arī salam, viņus piespiedu kārtā, kuru katru dienu draud izlikt pavisam uz ielas. Tikai jautājums kur lai abi paliek – “mežā zem eglītes” nosalšanai?

Diemžēl visa pamatā ir tas, ka cilvēkiem nav bijusi piedāvāta jebkāda iespēja saglabāt dzīvokli – kaut vai sedzot parādus pa daļām, nav izskaidrotas alternatīvas dzīves vietas iespējas, izlikti tā teikt – kā mākiet tā tieciet ar visu galā!

Diemžēl aprakstītais ir tikai viens no gadījumiem kādi notiek Latvija šodien un tagad, kad cilvēki burtiksi nonāk iznīcības situācijā.

Tā ir klusā sāpe, kad veci cilvēki nonāk bezpalīdzīgā situācijā un tieši tad pēkšņi nav ne radu, ne arī pašu bērni, kuri būtu gatavi parūpēties par savu radinieku.

Smagi to visu apzināties, tāpēc jo īpaši aicinam ikvienu būt vērīgam, un informēt, ja zieniet kādu līdzīgu gadījumu,” raksta Edijs.

Posted by Edijs Pipars on Ceturtdiena, 2018. gada 29. Novembris

Sociālajos tīklos komentāros cilvēki pauž sašutumu par notiekošo, norādot, ka ir skumji apzināties, ka sociālie dienesti šādos gadījumos cilvēkiem nepalīdz.


1,096 skatījumi

Un Tavas domas par šo?