Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Bordāna un Kaimiņa vēlētāji uz priekšvēlēšanu solījumu izpildi var necerēt

Vai Bordāns un Kaimiņš aizmirsuši par saviem solījumiem?

Sabiedrību arvien biežāk šokē jauno Saeimas deputātu balsojumi parlamenta sēdēs. Balsojums pret minimālās algas celšanu, bērnu pabalstu palielināšanu, ministriju apvienošanu un citām iecerēm, kas, starp citu, ierakstītas jauno partiju priekšvēlēšanu programmā, daudziem licis nožēlot savu izdarīto izvēli par labu vienai vai otrai partijai. Īpaši nesaprotama ir Jaunās konservatīvās partijas (JKP) nostāja, kas pirms Saeimas vēlēšanām solīja minimālo algu 500 eiro apmērā, neapliekamo minimumu algām un pensijām – 500 eiro apmērā. Skaļi daudzinātais plāns 3×500 ne tikai nav piepildījies, bet par to nobalsojuši paši šī plāna sludinātāji. Ventspils mērs Aivars Lembergs skaidro – vēlētāji savu uzdevumu ir izpildījuši, un nu tie vairs JKP nav vajadzīgi.

“No šī 2019. gada minimālā pensija – 200 eiro. Samelots pensionāriem – nebūs, jo budžetā tas nav paredzēts. Neapliekamais minimums 500 eiro – nebūs, budžetā tas nav paredzēts. Minimālā alga 500 eiro arī nebūs, ārstiem vidējā alga uz rokas 1700 eiro arī nebūs. No viņu solījumiem, kuru ir daudz, nebūs nekā,” vienā no preses konferencēm uzsvēra Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Savukārt runājot par ministru skaitu samazināšanu, ko priekšvēlēšanu gaisotnē solīja Jaunā konservatīvā partija un partija KPV LV, Lembergs atgādināja, ka Meroni-Kaimiņš solīja sešas ministrijas, bet Meroni-Bordāns solīja astoņas ministrijas, bet valdībā, kuru viņi apstiprināja, ir trīspadsmit ministrijas. “Protams, cilvēkiem [šie solījumi] skan labi, ka būs nevis trīspadsmit, bet sešas ministrijas. Būs nevis trīspadsmit mašīnas, bet sešas. Būs nevis trīspadsmit kabineti, bet seši kabineti. Būs nevis trīspadsmit sekretāres, bet sešas. Būs nevis 13×5 palīgi, bet 6×5 palīgi. Ir starpība,” skaidroja Ventspils mērs.

“Tur viņi vienkārši vēlētājiem teica to, ko viņi gribēja dzirdēt. Kaimiņš piepūta pilnas ausis ar visādiem meliem, Bordāns bija vēl lielāks melis. Un viņi savu ir panākuši – Bordāns ir ministrs, Strīķe frakcijas vadītāja, Jurašs parlamentārais sekretārs. Kaimiņš ar mašīnu brauc, viņam ir sekretāre. Vai tad ir slikti? Vēlēšanas beigušās, un šobrīd tiem vēlētājs vairs neinteresē. Kaimiņam un Bordānam liekas, ka viņu vēlētājs ir tāds pamuļķis. Tāda viņiem ir tā attieksme,” uzskata Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, šiem politiķiem šobrīd galvenais ir pildīt Rūdolfa Meroni dotos uzdevumus.

Foto: F64


2,241 skatījumi

Un Tavas domas par šo?