Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Bordāns ģenerālprokurora amatā grib ielikt savējo

Kāpēc Bordāns vēlas atbrīvot no amata ģenerālprokuroru?

Tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) centieni panākt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbrīvošanu no amata laikā, kad prokuratūra izmeklē ministra partijas biedra Jura Juraša krimināllietu, liecina par atriebību, žurnālistiem izteicies Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Lemberga domām, Kalnmeiera darbības izvērtēšana rosināta saistībā ar kādreizējo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku iespējamo atriebību ģenerālprokuroram. “Tur ir tas stāsts, jo Jurašs ir KNAB [bijušais darbinieks], Strīķe ir KNAB [bijusī darbiniece] un vairākās ministrijās šobrīd galveno lomu spēlē nevis ministrs, bet padomnieki ar darba pieredzi KNAB,” uzskata politiķis.

Lembergs norādīja, ka Kalnmeiers savulaik neatbalstīja Strīķi un viņas pretlikumīgās darbībās KNAB, līdz ar to arī Jurašu un vēl virkni citu cilvēku. “Pārdesmit cilvēki zaudēja darbu, biznesu, kas pamatā saistīts ar kontrabandu un viņi to visu vainu uzliek Kalnmeieram, jo viņš varēja nostāties arī viņu pusē, un tad viņš būtu svēts. Bet Kalnmeiers nostājās likuma pusē,” uzsvēra politiķis.

“Visu nelaimju cēlonis bijušajiem knabistiem ir Kalnmeiers. Un viņu uzdevums, protams, ir atriebties Kalnmeieram par to, ka viņus atrāva no siles, ko sauc par KNAB. Jo bez šāda jumta nav iespējams nodarboties ar liela mēroga kontrabandu,” norādīja Lembergs.

“Tā viņi redz varu. Tās ir personīgās intereses. Un tās ir pāri visam,” turpināja politiķis, piebilstot, ka turpat blakus stāv arī Šveices advokāts Rūdolfs Meroni. “Bordāns grib Kalnmeiera vietā ielikt savu cilvēku. Viņam nav interese kaut ko pilnveidot tieslietu sistēmā,” Bordāna motivāciju skaidroja Lembergs.

Kā zināms, tieslietu ministrs Jānis Bordāns izteicis neuzticību ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un rosina vērtēt viņa atbilstību ģenerālprokurora amatam.

Foto: Valsts kanceleja


1,393 skatījumi

Un Tavas domas par šo?