Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: JKP vēlas atriebties tiem, kas nedanco pēc viņu stabules

Kā interesēs vēlas veikt tieslietu auditu?

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vēlme veikt speciālu auditu Latvijas tieslietu un izmeklēšanas sistēmās nav nekas vairāk par iebiedēšanu un atriebību, norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš atgādināja, ka “bordānieši” pirms Saeimas vēlēšanām solīja apvienot visas tiesībsargājošās iestādes – Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, Satversmes aizsardzības biroju, Valsts drošības dienestu u.c. – vienā iestādē – Nacionālajā drošības birojā. “Tātad viņu galvenais mērķis, startējot vēlēšanās, bija iegūt varu un koncentrēt savās rokās visus specdienestus. Tāds bija viņu galvenais uzdevums. Taču šobrīd šo uzdevumu viņi realizēt nevar, jo tiem ir par maz balsu – tikai 16, un tāpēc viņi iet citā virzienā – tiesu varas iebiedēšanas virzienā,” norādīja Lembergs.

“Ņemot vērā, ka viens no tiesu varas atzariem – prokuratūra – nepakļāvās viņu politiskajam spiedienam un arī Saeima nepakļāvās politiskajam spiedienam, un Jurašu izdeva kriminālvajāšanai, [viņi iet uz šo ceļu],” skaidroja politiķis.

“Ja viņi būtu nākuši ar domu, ka prokuratūra ir būtībā tādā pašā statusā kā Padomju Savienībā un šis statuss ir jāmaina, [..] un šajā sistēmā būtu jāievieš izmaiņas, tas būtu loģiski,” uzsvēra Lembergs, norādot, ka viņš pats personīgi prokuratūrā un tiesu sistēmā saredz daudzas lietas, ko pilnveidot.

“Bordāna mērķis nav pilnveidot sistēmu, bet iebiedēt un atriebties tiem, kas nav darījuši tā, kā Strīķe, Jurašs un Bordāns ir gribējuši,” piebilda politiķis.

Jau vēstīts, ka tieslietu ministrs Jānis Bordāns izteicis vēlmi veikt auditu tieslietu un izmeklēšanas sistēmās. No viņa vadītās Jaunās konservatīvās partijas ne reizi vien izskanējusi ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un Augstākās Tiesas priekšsēdētājam Ivaram Bičkovičam veltīta kritika.

Foto: F64


1,373 skatījumi

Un Tavas domas par šo?