Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Latvijas politikā ir daudz aktieru, taču viņiem trūkst kompetences, lai vadītu valsti

Vai aktieris var būt arī labs politiķis?

Ar aktiermākslu vien nepietiek, lai būtu labs politiķis un spētu vadīt valsti, iknedēļas preses konferencēs izteicās Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Patiesi izcilam politiķim ir jābūt izcilam talantam. Arī publiskai runai un publiskai uzvedībai. Ja viņš prot tikai ar trīcošām rokām nolasīt lapiņu un to izdarīt ar kļūdām, vai neprot pat to lapiņu noturēt un tad, kad tās lapiņas vairs nav, nevar neko pateikt, tādiem ilga politiskā dzīve nav gaidāma,” uzsvēra Lembergs, turpinot, ka “profesionāli gatavotam aktierim ir zināmas priekšrocības”, tajā pašā laikā “vadīt valsti – tur ir maz šova. Tur ir milzīga atbildība, un ir svarīgi, lai būtu atbilstoša kompetence.”

Par piemēru viņš minēja reformu veidošanu Latvijā. “Mēs īsti nezinām, kā kārtējo reformu sauc un ko mēs gribam ar to sasniegt. Un tas ir masveidā,” uzsvēra politiķis, skaidrojot, ka tas attiecas gan uz veselības, gan uz izglītības, gan uz nodokļu vai pašvaldību reformu. “Neviena no šīm reformām nav uzrakstīta. Kāpēc? Tā vieglāk,” norādīja Lembergs.

“Tas, ka oficiāli vai neoficiāli aktieri uzvar vēlēšanās – tas jau nav nekas jauns. Bordāns – tāds pats aktieris. Ar ko viņš atšķiras? Kaimiņš – no comment, Strīķe – arī aktrise. Viņai ir kompetence? Par ko viņai ir kompetence? Viņa pat mani nevarēja ielikt cietumā. Uztaisīja 49 kratīšanas, lai mani ieliktu cietumā. Augstākais sasniegums dzīvē,” ironiski piebilda Lembergs.

Foto: Saeimas kanceleja


1,076 skatījumi

Un Tavas domas par šo?