Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Mana lieta jau no sākta gala ir politisks pasūtījums

Vai valdošās koalīcija mērķis ir izdarīt visu, lai tiesneši pieņemtu notiesājošu spriedumu Lemberga lietā?

Valdošās koalīcijas, tajā skaitā tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP), mērķis ir izdarīt visu, lai tiesneši pieņemtu notiesājošu spriedumu Lemberga lietā, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” atzina Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“No sākuma 1999. gada maijā šis process tika sākts pēc politiskā pasūtījuma. Politiskā komponente to caurvij joprojām,” uzskata Lembergs, skaidrojot, ka vēlāk piepulcējās atriebības sastāvdaļa, kurā iesaistījās tādi politiķi kā Arnolds Laksa un biznesa cilvēki – Jūlijs Krūmiņš, Ainārs Gulbis. “Tad viņiem jau savās interesēs pievienojās uzņēmēji Oļegs Stepanovs, Olafs Berķis, Igors Skoks, Genādijs Ševcovs, Valentīns Kokalis, Vladimirs Krastiņš, kā arī Rudolfs Meroni un Gints Laiviņš-Laivenieks. 2006. – 2007. gados šie uzņēmēji bija kopā, bet pēc tam savā starpā sastrīdējās. Beigās par uzvarētāju kļuvis Rudolfs Meroni viens pats. Lēmumā par mantas arestu ir teikts “glabāt”. Glabāt un lietot – tas nav viens un tas pats. Ja jūs glabāšanā stāvlaukumā noliekat mašīnu, tad tas nenozīmē, ka autostāvvietas uzraugs var ņemt jūsu mašīnu un lietot. Bet šajā gadījumā mantas glabātājs mantu lieto, un tur ir tas sāls. 2006. gadā starp prokuroru Andi Mežsargu un Rūdolfu Meroni tika panākta vienošanās, ka kriminālprocess būs biznesa projekts Rūdolfam Meroni, bet pārējiem, kā Jūlijam Krūmiņam, Gulbim, Laksam u.c. – vienkārši atriebība,” turpināja politiķis.

Lai arī Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka arestētie vērtspapīri nododami glabāšanā drošā vietā, tajā skaitā prokuratūras seifā, likums jau 11 gadu netiek pildīts. “Kur nauda, tur korupcija,” izteicās politiķis.

Vaicāts, kam tā nauda tiek, Lembergs norādīja, ka to neviens nav izmeklējis. “Pēc lietas materiāliem, vērtspapīri atrodas ārzemēs. Arests uzlikts tikai Latvijā, lai gan Latvijai nav teikšanas pār Šveici, Lihtenšteinu, Lielbritāniju, Holandi. Vai tie vispār ir arestēti? Lai arestētu mantu, ir jāsūta tiesiskās palīdzības lūgums. Tas nav izdarīts!” uzsvēra politiķis.

Pēc viņa sacītā, tas nav izdarīts, lai Meroni varētu brīvi rīkoties savās un prokuroru grupas interesēs; to interesēs, kuri visu to lietu savā starpā ir sarunājuši. “No aresta brīža ir pagājuši 11 gadi, un par mantas stāvokli nav iesniegta neviena atskaite. Glabātājs par savu “titānisko” darbu nav prasījis nevienu kapeiku. Kāpēc? Šis jautājums ir uzdots tiesā un prokuratūrā. Nekādas reakcijas! Redzams, ka ir izveidojusies mafioza sistēma, un ir cilvēki, kuri var absolūti ignorēt likumu, zinot, ka viņiem par to nekas nebūs,” pauda Lembergs.

“Šīs valdošās koalīcijas, tajā skaitā tieslietu ministra personīgi, mērķis ir izdarīt visu, lai tiesneši pieņemtu notiesājošu spriedumu Lemberga lietā. Jurašs jau šeptējas pa Tieslietu ministriju. Visi ir tikai cilvēki. Viņus var iebiedēt. Kuru nevar iebiedēt, to var nopirkt. Kuru nevar ne nopirkt, ne iebiedēt, to var noņemt no amata. Nav šaubu, ka tieslietu ministra iecerētais audits ir mēģinājums izrēķināties ar tiem cilvēkiem, kuri viņiem neklausīs. Tiesneši jau arī ir tikai cilvēki. Katram ir ģimene; cits domā par karjeru. Kādēļ gan ziedot karjeru, piemēram, Lemberga dēļ? Un ja vēl aiz vajadzīgā lēmuma liela nauda stāv?” retoriski vaicāja politiķis.

Viņš uzsvēra, ka Bordāns un Kaimiņš – tas ir Meronis; tātad šī ir Meroņa koalīcija! “Kariņš ir Meroņa izkārtne. Viņiem parlamentā ir vairākums! Visas iespējas! Tagad galvenais uzdevums neļaut debatēt maniem aizstāvjiem, kuri var izgāzt absurdo apsūdzību. Kā stāsta, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētāja jau ir bijusi izsaukta pie ministra un tikusi instruēta. Tādēļ jau es visu laiku lūdzu atklātu tiesas procesu video režīmā, lai ikviens var apskatīties, kas tur notiek. Prokurori iebilda – viņi baidās no atklātības. Pat viduslaikos raganu prāvas notika visas tautas priekšā,” piebilda Lembergs.

Kā zināms, prokuratūra pieprasījusi Lembergam piemērot 8 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro lielu sodu.

Foto: F64


1,332 skatījumi

Un Tavas domas par šo?