Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Notiek Latvijas izmiršana; Ventspilī situācija mazāk dramatiska

Iedzīvotāju skaits samazinās visā Latvijā!

Ventspils nav vientuļa sala, taču iedzīvotāju skaita samazinājuma ziņā situācija pilsētā nav tik dramatiska kā citur, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc viņa sacītā, iedzīvotāju skaits Latvijā pēdējos 29 gados ir samazinājies par 750 tūkstošiem iedzīvotājiem, un arī Ventspils neesot izņēmums šajā ziņā. “Vienīgais, kur iedzīvotāju skaits ir palielinājies un nav samazinājies, ir Pierīgas pagastos – Mārupē, Garkalnē, Salaspilī utt.,” izteicās politiķis, piebilstot, ka visur citur iedzīvotāju skaits ir samazinājies.

“Iedzīvotāju skaits īpaši strauji samazinājies Latgalē. Ventspilī uz tā fona samazinājums nav tik straujš, taču mēs neesam nekāda vientuļa sala. Arī ventspilnieki, tāpat kā daudzi citi Latvijā, brauc labākās dzīves meklējumos uz bagātām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tādas tiesības ir,” piebilda politiķis.

Saskaņā ar viņa teikto, no Latvijas brauc prom gan policisti, gan ārsti. “Mēs jau nenosakām viņiem darba algu. [..] Ja Francijā viņš par to pašu darbu var saņemt četras reizes vairāk – kā jūs varat viņu aizkavēt? Un ja viņš prot franču valodu? Tā kā tā ir vispārēja tendence,” uzsvēra Lembergs.

Viņš ir pārliecināts, ka šī tendence turpināsies. “Tie pamatā visi ir ekonomiskie bēgļi no Latvijas. Un Ventspils nav izņēmums, lai arī vidējā alga mums ir viena no lielākajām Latvijā, un Ventspilī saņem lielākās pensijas nekā vidēji Latvijā, bet, ja mēs salīdzinām, kādu pensiju var nopelnīt strādājot tajā pašā Lielbritānijā, tad skaidrs, ka tas ir kaut kas cits,” esošo situāciju skaidroja politiķis.

“Mēs atrodamies Latvijā, tāpat kā Latvijā atrodas Liepāja vai Rīga, kur arī samazinās iedzīvotāju skaits,” izteicās Ventspils mērs, turpinot, ka “šobrīd notiek Latvijas izmiršana. Un tas [process] nav beidzies, vēl vairāk, ja dabīgais pieaugums ir negatīvs,” piebilda Lembergs, norādot, ka situācija Ventspilī gan neesot tik slikta, par ko liecinot, piemēram, nodarbināto skaits pilsētā.


1,411 skatījumi

Un Tavas domas par šo?