Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Novadu reformas patiesais mērķis ir izrēķināties ar atsevišķiem politiķiem

Vai saistībā ar novadu reformu gala vārds jau pieņemts?

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība ignorē Eiropas Padomes (EP) Ministru komitejas sniegtās rekomendācijas, izstrādājot novadu reformu, kas neapšaubāmi novedīs pie slikta rezultāta, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Mana pozīcija ir ļoti vienkārša – ir EP Ministru komitejas rekomendācijas kā jārīkojas ES valstu valdībām, veicot pašvaldību robežu grozīšanu. Ir rekomendācijas un Latvijas valdībai vajag pieturēties pie šīm rekomendācijām, bet viņa to nedara,” komentēja Lembergs.

“Latvija, būdama Eiropas Savienības dalībvalsts, ignorē ES rekomendācijas šajos pašvaldību apvienošanās jautājumos, kas ir nepareizi,” uzsvēra Lembergs. Runājot par to, kas šajās rekomendācijās iekļauts, Ventspils mērs uzskaitīja, ka, pirmkārt, jābūt detalizētai situācijas analīzei. “Tādas nav,” piebilda politiķis.

Tāpat, pretēji rekomendācijām, nav saskaņoti reformas mērķi ar pašvaldībām un pārmaiņas nav balstītas uz brīvprātības principa. “Tur rekomendēts ņemt vērā arī to, ka lielums nebūt nenozīmē kvalitāti un, ka, jo lielāka pašvaldība, jo vairāk būs birokrātijas. Tur vērsta uzmanība uz to, ka tuvāk iedzīvotājiem un vēlētajiem ir maza pašvaldība,” norādīja Ventspils mērs.

“Pašreiz Kariņa valdība ES rekomendācijas ignorē un tas neapšaubāmi novedīs pie slikta rezultāta,” uzskata Lembergs.

“Tagad ir tas saucamais diskusijas laiks, bet domāju, ka tas viss ir tikai ķeksīša pēc, jo tur viss politiski ir jau nolemts. Reformas mērķis ir izrēķināties ar dažiem politiķiem un pārējā valsts var iet ratā. Tāda ir mana sajūta,” uzsvēra Lembergs.


1,124 skatījumi

Un Tavas domas par šo?