Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Pagrīdes oligarhi nosaka valdības dienas kārtību

Vai partiju sponsori nosaka valdības darbu?

Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās valdības darba kārtību šobrīd nosaka vairāki ietekmīgi oligarhi, tostarp Šveices advokāts Rūdolfs Meroni un kāda vietējā banka, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc politiķa sacītā, šobrīd faktiski ir izveidota Rūdolfa Meroni valdība, un vislielākā ietekme ārvalstu oligarham esot pār “Jauno Vienotību” un Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa partiju KPV LV. “KPV LV un “Vienotība” ir viens veselums, un viņus vieno Ostapa Bendera jeb Rūdolfa Meroni nauda,” uzsvēra Lembergs.

“Tā kā tad, kas jūs redzat fotogrāfijās valdību, tad tur ļoti pietrūkst šie oligarhu personāži, kuri faktiski šo valdību veido,” norādīja Ventspils mērs, aicinot šajās fotogrāfijās pielikt klāt arī apcietinājumā esošo uzņēmēju Māri Martinsonu, bijušo maksātnespējas administratoru Māri Sprūdu un krievu oligarhu Gucerijevu, kas saistīts ar PNB banku, kas savukārt, kā norāda Lembergs, esot galvenie Jaunās konservatīvās partijas finansētāji un noteicēji.

“Ja mani sauc par oligarhu, tad lai sauc, bet es vadu oficiālu reģistrētu politisko partiju Latvijā no 1994. gada, kura oficiāli startē vēlēšanās – gan parlamenta, gan pašvaldības. Mums ir publisks līgums ar Zaļo un zemnieku savienību. Kur ir Meroni partija? Kur ir Meroni partijas starts vēlēšanās? Kur ir Meroni līgums ar Kaimiņu? Kur ir Meroni līgums ar Bordānu? Kur ir Meroni līgums ar Kariņu vai Kamparu? Nav [..]. Vienošanās ir, bet līgums nav publisks,” skaidroja Lembergs, norādot, ka tas pats attiecoties uz Martinsonu, Sprūdu un vēl citiem oligarhiem.

“Tas viss ir pagrīdē. Tad kurš oligarhs ir labāks vai sliktāks? Lembergs, kas ir publiska persona, vai viņi? Es personīgi startēju vēlēšanās. Kur ir viņu starts vēlēšanās? Kur viņš ir? Nav,” norādīja politiķis.

Kā zināms, pēc garām diskusijām, Saeima trešdien, 23. janvārī, ārkārtas sēdē izteica uzticību Artura Krišjāņa Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Par jauno valdību balsoja 61 deputāts, pret bija – 39 deputāti.

Foto: F64


1,225 skatījumi

Un Tavas domas par šo?