Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Prokuroru aizliegums filmēt tiesas procesu nozīmē to, ka tiem ir ko slēpt

Ko prokuratūra cenšas slēpt?

Prokuratūra jau kārtējo reizi noraidījusi Ventspils mēra Aivara Lemberga lūgumu nodrošināt atklātu tiesas procesu, to translējot tiešsaistē.

Viņš informēja žurnālistus, ka ir lūdzis tiesu atļaut viņam filmēt tiesas procesu un pārraidīt to internetā. “Visiem, kuriem interesē, jābūt iespējai redzēt vai nu tiešraidē vai ierakstā, un tad var vērtēt katrs, vai šo procesu uzskata par pareizu. Pie tam nešķirojot, kad runā prokurori, kad runā aizstāvji u.tml, ” izteicās politiķis.

Pēc viņa sacītā, šis bija jau ceturtais gadījums, kad viņš lūdzis nodrošināt atklātu tiesas procesu, un visos gadījumos viņš saņēmis noraidījumu. “Visos gadījumos prokurori kategoriski iebilda, tātad viņiem ir ko slēpt,” norādīja Lembergs.

“Arī tagad, lai arī runās tikai mani advokāti, viņi kategoriski iebilda, norādot, ka nedrīkst translēt tiesas sēdes internetā. Un tiesa, protams, šādu atļauju nedeva,” atzina politiķis.

Tāpat viņš atklāja, ka vismaz trīs dienas viņa aizstāvei nāksies uzskaitīt lietā nepieļaujamos pierādījumus. “Trīs dienas tikai uzskaita nepieļaujamos pierādījumus, jo tiesā ir samesta kaudze milzīga apjoma dokumentu, kuri, atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem, nevar būt kā pierādījumi, jo tie ir kopijas vai kopijas no kopijām un nekādā veidā nav autorizēti,” norādīja politiķis.

“Pēc tam tālāk jau runās par apsūdzību kā tādu – cik viņa ir nesaprotama. Tas arī aizņems kādas dienas. Pēc tam runās par cilvēktiesību pārkāpumiem kriminālprocesā, šai gadījumā – tiesā. Tur tas apjoms būs nedēļa,” piebilda Lembergs.

“Protams, es esmu ieinteresēts, lai cilvēki klausās un paši var vērtēt. Nu, tāda tā lieta,” piebilda Ventspils mērs.

Foto: F64


1,200 skatījumi

Un Tavas domas par šo?