Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Valdība atņem pašvaldībām naudu; VARAM par to klusē

Pašvaldību izdzīvošana apgrūtināta?

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) novadu reformas ziņojumā runā par robežu grozīšanu, taču nerunā par to, ka valsts būtībā atņem naudu pašvaldībām, apgrūtinot to izdzīvošanu, uzsvēra Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Tajā analīzē (VARAM ziņojumā par novadu reformu) jau nerunā par tādu būtisku lietu, ka valsts atņem naudu pašvaldībām. Mēs redzam, ka pēdējo desmit gadu laikā vidēji pašvaldību nodokļu ieņēmumu īpatsvars no kopbudžeta nodokļu ieņēmumiem bija 19,6%, taču tagad šis skaitlis ir samazinājies,” norādīja Lembergs.

Pēc politiķa sacītā, nodokļu reformas rezultātā pašvaldību ieņēmumi samazinājušies līdz 19%. Ja 2018. gada budžetā tika ierakstīts, ka pašvaldību kopējie ieņēmumi no nodokļiem nevarēs būt mazāki par 19,6% no valsts konsolidētā kopbudžeta ieņēmumiem, tad šogad valdība dotēs līdz 19,4%. “Bet 19,6% atkal netiek sasniegti. Turklāt, nodokļu prognoze liecina, ka pašvaldību ieņēmumi patiesībā būs tikai 18,5%,” skaidroja Lembergs.

“No šiem nodokļu ieņēmumiem ir atkarīgs tas, cik daudz pašvaldības var aizņemties. Tā ir tā neveiksmīgā nodokļu politika, kā rezultātā pašvaldības atrodas smagā finanšu situācijā,” uzsvēra Lembergs, turpinot, ka “ir atklāts jautājums, vai 2021. gadā pašvaldībām dotācija, kura paredzēta 260 miljonu eiro apmērā, tiks piešķirta.”

Pēc Lemberga sacītā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) jau televīzijā publiski esot apliecinājis, ka šāda nauda pašvaldībām netiks piešķirta.

Foto: F64


1,058 skatījumi

Un Tavas domas par šo?