Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Levita stūmēji baidās no konkurences

Prezidenta vēlēšanas – tikai ar vienu kandidātu?

Valdošā koalīcija šonedēļ iecerējusi vienoties par Valsts prezidenta amata kandidātu. Līdz šim vienīgais zināmais kandidāts uz augsto amatu ir Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits, kurš jau iepriekš izteicies, ka piekritīs kandidēt vien tad, ja būs visas koalīcijas Valsts prezidenta amata kandidāts. Tas gan ir maz ticams, ņemot vērā, ka KPV LV apsver iespēju piedāvāt alternatīvu kandidātu, arī opozīcija ir paziņojusi, ka malā nestāvēs. Levita izredžu šūpošanās manāmi satraukušas Nacionālo apvienību, kas paziņojusi, ka ir jāatjauno taisnīgums un pēc būtības jāatdod Levitam prezidenta amats, jo viņš jau reiz uz to ir kandidējis.

Līdz šim Levita kandidatūrai atbalstu paudusi Nacionālā apvienība, Jaunā konservatīvā partija un partiju apvienība “Attīstībai/Par!”. Kampaņa par Levitu gan sākusies vēl pirms oficiālās kandidātu izvirzīšanas – vairāk nekā 100 sabiedrībā pazīstamu cilvēku parakstījuši publisku vēstuli, kurā aicina Valsts prezidenta amatā ievēlēt Satversmes preambulas tēvu Levitu. Šāds instruments prezidenta vēlēšanu kampaņā kopš neatkarības atgūšanas izmantots otro reizi, taču rezultējies ar krietni mazāku vilktspēju.

Spēcīgais lobijs gan nav atturējis citas partijas plānot izvirzīt savus prezidenta amata kandidātus, uz ko Nacionālā apvienība reaģējusi, paziņojot, ka rosinās koalīcijai vienoties, ka tā neatbalstīs opozīcijas iespējamo kandidātu Valsts prezidenta amatam. Tā vien, šķiet, ka nacionāļi vispār nevēlas nevienu citu kandidātu, lai Levitam, visticamāk, būtu vieglāks ceļš uz Valsts prezidenta amatu.

“Arvien kampaņveidīgāk dažādi “eksperti” sabiedrībai uzspiež tēzi, ka prezidenta vēlēšanās trūkstot sacensības. Nepiekrītu. Egils Levits ir izturējis vēlēšanu cīņu un bijis pārliecinoši labākais kandidāts jau iepriekšējās vēlēšanās. Diemžēl ar “Saskaņas” gādību negodīgi uzvarēja cits. Šobrīd gluži vienkārši ir jāatjauno taisnīgums un jāatdod sabiedrībai četrus gadus vecs parāds,” uzskata Raivis Dzintars (NA).

Šāds gana absurds arguments, kas liecina, ka Levits pelnījis šo amatu, jo pagājušajā reizē to neieguva, noteikti līdz šim vēl prezidenta vēlēšanās nav izskanējis – vai Levita stūmēji baidās no konkurences?

 

Arvien kampaņveidīgāk dažādi “eksperti” sabiedrībai uzspiež tēzi, ka prezidenta vēlēšanās trūkstot sacensības….

Posted by Raivis Dzintars on Otrdiena, 2019. gada 9. aprīlis

Foto: F64


1,317 skatījumi

Un Tavas domas par šo?