Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nedēļas izskaņā gaidāms sniegs, nākamnedēļ gaidāms vēl stiprāks sals

Vietām termometra stabiņš var noslīdēt līdz -30 grādu atzīmei!

Nedēļas izskaņā Latvijā gaidāma snigšana, savukārt nākamnedēļ ieplūdīs vēl aukstāks gaiss un sals pieturēsies līdz pat – 30 grādiem, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šodien Latvijai no ziemeļrietumiem pietuvosies neliels ciklons. Tā ietekmē debesis aizklās mākoņi un rietumu un centrālajos rajonos snigs. Vietām snigs samērā intensīvi, un sniega segas biezums pievakarē pieaugs par 3 līdz 5 cm. Snigšanas laikā redzamība būs pasliktināta, un atsevišķi ceļu posmi būs slideni. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, pēcpusdienā Kurzemes piekrastē iegriezīsies no ziemeļrietumiem, ziemeļiem un pastiprināsies, brāzmās sasniedzot 14 m/s.

Brīvdienās ciklons pakāpeniski savu nozīmi zaudēs, un virs Skandināvijas pastiprināsies anticiklons, kas noteiks laika apstākļus arī Latvijā. Ja naktī uz sestdienu rietumu un centrālajos rajonos vēl snigs, tad dienā būtiski nokrišņi vairs nav gaidāmi un mākoņu daudzums atkal samazināsies. Pūtīs lēns ziemeļaustrumu, ziemeļu vējš. Gaiss naktī atdzisīs no -9…-14 grādiem rietumu rajonos, līdz -18…-23 grādiem centrālajos un austrumu rajonos, savukārt dienā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz -7…-12 grādiem.

Nākamās nedēļas sākumā ar ziemeļu, ziemeļaustrumu vējiem Latvijā ieplūdīs vēl aukstāks gaiss no Krievijas. Nedēļas sākumā debesis būs pārsvarā mākoņainas, un vietām, galvenokārt Kurzemē, nedaudz snigs.

Nedēļas vidū anticiklons turpinās pastiprināties un debesis noskaidrosies, tādēļ nakts un rīta stundās gaidāms stiprs sals līdz -25…-27 grādiem. Pēc šī brīža prognozēm pastāv arī neliela varbūtība, ka vietām termometra stabiņš var noslīdēt līdz -30 grādu atzīmei.

Foto: Pixabay


902 skatījumi

Un Tavas domas par šo?