Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Petravičas dēļ labklājības joma valstī paliek novārtā

Vai Petraviča atrodas īstajā vietā?

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), visticamāk, ir jaunās valdības vājākais posms – “aplokšņu algu” skandāls, trūcīgais CV un acīmredzamā nekompetence saistībā ar pārvaldāmo jomu, sabiedrībai pamatoti liek uzdot jautājumu par to, vai Petraviča atrodas īstajā vietā?

Petraviča sabiedrības uzmanību piesaistīja ar “aplokšņu algu” skandālu sava vīra mazumtirdzniecības un transporta pakalpojumu uzņēmumu SIA “Monēta”, kur ministre vadīja finanses. Skandāls, kas iesākās vēl pirms Petraviča oficiāli ieņēma labklājības ministres amatu, pieņēmās spēkā pēc tam, kad sarunai “Delfi TV ar Jāni Domburu” studijā piekrita arī bijušais uzņēmuma darbinieks Dainis Prātiņš, kurš bez jebkādas anonimitātes apliecina – no Petravičiem saņēmis aplokšņu algu.

Prātiņam gan nav skaidrs, kā “ar šādu reputāciju viņa nokļuvusi tik tālu”. Viņš uzskata, ka Petravičai nav jāpaliek amatā, jo tā “ir naudas zagšana valstij un cilvēkiem”. Prātiņš, kurš strādājis kompānijas transporta atzarā, pildot šofera pienākumus, apliecināja, ka minimālā alga jeb oficiālā atalgojuma daļa tika pārskaitīta uz bankas kontu, bet pārējo summu saņēma vai garāžā, vai uz ceļa. Kad tikušies ar priekšnieku, mašīnā blakus sēdējusi arī tagadējā labklājības ministre Petraviča, tāpēc šoferis secina, ka viņa par notiekošo bija informēta.

Tas gan nav vienīgais iemesls, kas licis apšaubīt Petravičas atbilstību amatam – kā, izrādās, ministres CV ir pārsteidzoši tukšs – kamēr mums ir finanšu ministrs, kas nodarbojies ar uzņēmējdarbību un ieņēmis vairākus viceprezidenta amatus, vai veselības ministre, kas ieguvusi sociālā darbinieka izglītību un maģistra grādu sabiedrības veselība, Petravičas CV ir daudz pieticīgāks par, piemēram, sociālā darbinieka dzīves pieredzi. Petraviča ir ķīmiķe un finanšu vadītāja SIA “Monēta”.

Lai arī reālajā dzīvē, Petraviča, visticamāk, neizturētu pat konkursu uz jebkuras ministrijas sekretāres vietu, šobrīd viņa apvieno gan deputātes, gan ministres amatus, lai viņai noliekot mandātu, Saeimā neiekļūtu kāds Artusam Kaimiņam nepaklausīgs deputāts. Vai tiešām mēs dzīvojām valstī, kurā ikviens var kļūst par ministru?

Turklāt, šķiet, ka Petraviča nemaz nesteidzas pilnvērtīgi sākt pildīt ministres amatu, par ko liecina Labklājības ministrijā pieejamais ministres noslodzes grafiks, kas rāda, ka Petraviča ar ministriju saistītos pienākumus nepilda tikpat kā nemaz.

Tā vien šķiet, ka labklājības joma, kopš Petravičas parādīšanās pie apvāršņa ministrijā, ir atstāta novārtā visā valstī. Vai tiešām visai KPV LV un tās galvenajam – Kaimiņam, nav svarīga valsts iedzīvotāju labklājība? Vai tiešām arī premjeram Kariņam nekas nav sakāms? Lietussarga nešana Vācijas kanclerei Merkelei, protams, no malas izskatās jauka, taču ne šo pienākumu veikšanai Saeima premjerministram ir uzticējusi pašreizējos amata pienākumus.

Foto: F64


2,514 skatījumi

Un Tavas domas par šo?