Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Saeimas deputāti noraida ieceri par nodokļu atlaidēm daudzbērnu ģimenēs

Kad partijas sāks pildīt savus solījumus?

Saeima šodien noraidīja opozīcijā esošo KPV LV deputātu un ZZS lēmuma projektu par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atcelšanu vienam apgādniekam ģimenēs, kuru apgādībā ir vismaz četri bērni, kā arī par iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm apgādniekiem ģimenēs, kuru apgādībā ir trīs bērni.

Par likumprojekta iekļaušana Saeimas sēdē balsoja – 35, pret balsoja – 52, bet atturējās viens.

“Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ir īpašs padomnieks demogrāfijas jautājumos Imants Parādnieks, Saeimā neiekļuvis Saeimas deputāta kandidāts, kuram vajadzēja īpašu amatu demogrāfijas jautājumu risināšanai. Šobrīd Latvijā daudzbērnu ģimenes nav īpaši atbalstītas,” no Saeimas tribīnes sacīja Gobzems.

“Kā mēs to zinām, Latvijā cilvēku skaits joprojām samazinās un nav cilvēkiem nekādas motivācijas veidot daudzbērnu ģimenes. Nu, tad palīdzēsim to izdarīt, izdarot šo nelielo grozījumu, atbalstot daudzbērnu ģimenes un atbalstot to, ka viņām ir zināmas atlaides konkrētā grozījuma ietvarā [..]. Centrālās statistikas pārvaldes datos skaidri un gaiši pateikts, ka mums mājsaimniecības, kurās ir trīs un vairāk bērnu, ir tikai 1,8 procenti no visām mājsaimniecībām. Kopumā Centrālās statistikas pārvaldes dati skaidri un pasaka, ka mums mājsaimniecības, kur vispār kaut tikai viens bērns, ir 27,3 procenti no visām mājsaimniecībām. Tas ir mazāk kā trešdaļa. Šie skaitļi parāda, kāda ir mūsu nākotne! Statistika rāda, ka Latvija ir straujāk izmirstošā valsts pasaulē! Par kādu demogrāfiju, par kādiem procesiem, kas vēl ir jāsaskaņo, ir jārunā? Ir jāpieņem šie jautājumi šodien un tagad! Ja mēs gribam atbalstīt ģimenes, tad mēs to varam darīt, nevis sargājot savas siltās vietas un sargājot valsts sektoru, par ko būs nākamais jautājums, bet palīdzot daudzbērnu ģimenēm. Tādēļ mans priekšlikums ir pavisam vienkāršs un saprotams, ka ģimenēs, kurās ir četri un vairāk bērni, paredzēt iedzīvotāju ienākuma nodokļa pilnīgu atcelšanu vienam no apgādniekiem, jo cilvēki, kas ir radījuši uz uztur četrus bērnus, faktiski valstij jau ir radījuši tik daudz ienākumus, ka viens no šiem cilvēkiem ir tiesīgs saņemt šādu iedzīvotāju nodokļa atlaidi. Turklāt tas motivē strādāt šos cilvēkus un nopelnīt vēl vairāk gan savas ģimenes, gan valsts labā,” aicināja deputāts.

Vēlāk runājot par to, kāpēc lēmums netika atbalstīts, Gobzems uzsvera, ka nav saprotams, ko daudzi no deputātiem dara. “Kur ir Parādnieks un ko dara? Saņem algu, tas skaidrs, bet kur izšķirīga rīcība? Vienotībai ir arī marionete Kaimiņš, kurš klanās vecās politikas priekšā. Te balsojums par Iedzīvotāju ienākuma nodokļa atlaidēm daudzbērnu ģimenēm. Protams, ka “pret”. Tagad “drosmīgais” Kaimiņš nebalso, kaut iepriekš klaigāja, ka jābalso tik “par” un “pret”. Tagad vecā politika Kaimiņam neļauj,” izteicās politiķis.

“Laikā, kad esam straujāk izmirstošā valsts pasaulē, koalīcijai ir bailes atvērt jautājumu par atbalstu daudzbērnu ģimenēm, piešķirot nodokļa atlaides. Ja Jums saka, ka Nacionālā apvienība ir par demogrāfiju, tad ziniet, tie ir meli. Nacionālā apvienība ir par procesu un amatiem, bet ne rezultātu un drosmīgiem un izšķirīgiem lēmumiem šodien demogrāfijas labā. Un šos melus apliecina balsojums. Viņi pat baidās tikai atvērt diskusiju par šo tematu, kur nu vēl nobalsot “par” pēc būtības,” uzsvēra Gobzems.

Foto: Saeimas kanceleja


1,184 skatījumi

Un Tavas domas par šo?