Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Tukša muca tālu skan, jeb kā ar pāris vārdiem piecūkot medus podu

Īsa pamācība skaļā bļaušanā

Nu jau pāris dienas aktuālais skandāls par TV sejas Baibas Sipenieces-Gavares uzrunu TV3 svinīgās apbalvošanas ceremonijā “Latvijas lepnums” turpina bangot baltām putām, atklājot arvien jaunas detaļas par to, kā tad viss bijis patiesībā.

Kā zināms, Sipenieces-Gavares uzruna TV ētera formātam bijusi par garu un skatītājiem netika atskaņota pilnā apjomā. Un pazīstamā pasākumu vadītāja pilnīgi nepamatoti to pēkšņi uztvēra kā draudus mediju brīvībai, par iemeslu minot TV kanāla kaut kādu saistību ar Aivaru Lembergu. Pēcāk gan tika noskaidrots, ka nekādas saistības jeb līguma nav, bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu – par visu pēc kārtas.

Neskatoties uz to, ka vairākas svinīgās ceremonijas „Latvijas lepnums” uzrunas tika saīsinātas, pēc iespējas atstājot pasākumam atbilstošāko vēstījumu, lai TV raidījums nezaudētu dinamiku un nepārvērstos par tirgus placi, kurā katrs varētu izplūst runas plūdos. Taču Sipenieces-Gavares uzrunu griez kā gribi, bet paliek skaidrs, ka “Latvijas lepnums” apbalvojuma saņēmēja Anna Verzes k-dze, tās kontekstā kļūst tikai par pakārtotu momentu, lai skaļās balss īpašniece varētu kāpt uz skatuves un pievērst sev nedalītu uzmanību, kā arī izteikt iepriekš sagatavoto sprediķi par kaut kādiem oligarhiem.

Un, protams – kad plašsaziņas līdzekļos tiek publicēta visa garā Sipenieces-Gavares uzruna, kļūst jaušams, par ko viss lielais “cepiens”. Sipeniece-Gavare, protot izvēlēties trāpīgākos vārdus, savu uzmanību pilnīgi ar svinīgās apbalvošanas ceremoniju “Latvijas lepnums” nesaistītā veidā, pievērš politiskajam saturam, runājot par tautas pašapziņas iedragāšanu, pie visām likstām vainojot “Rīdzenes sarunu” varoņus. Diemžēl nevaram spriest, kā pati balvas saņēmēja uztvēra šo uzrunu, bet ticam, ka tas noteikti nebija tas, ko Anna Verzes k-dze, kura bez saviem bērniem ir audzinājusi un māju sajūtu devusi vēl 16 audžubērniem, cerēja dzirdēt savā apsveikuma runā visas Latvijas priekšā.

Katram saprātīgi un loģiski domājošam cilvēkam pašam ir skaidrs, ka vēstījums, ko Sipeniece-Gavare vēlējusies paust, šoreiz galīgi nav trāpījis mērķī. Pirmkārt, kļūst acīmredzams, ka viņa ir burtiski izslāpusi pēc mediju uzmanības un par katru cenu vēlas spodrināt savu pēdējā laikā apsūbējušo popularitāti. Otrkārt, neapzinoties sevis izklāstītās situācijas daudzšķautnību, viņa par pamatu izvēlējusies tikai faktu par “Rīdzenes sarunām”, iespējams, apzināti noklusējot visus pēdējā laika skandālus un iespējamās afēras – Metalurgs, Krājbanka, Citadele, OIK važas u.c. Bet par ko vispār ir runa? Kā tas iet kopā ar „Latvijas lepnums” ideju un mērķi godināt cilvēkus, ar kuriem valsts lepojas?

Bet neskatīsim tikai visu tumšās krāsās – prieks, ka Sipeniece-Gavare ar savu profesionālo darbību vismaz spēj sevi pabarot. Un tas nav maz.


8,759 skatījumi

Un Tavas domas par šo?