Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vai Kaimiņš sēdēs cietumā?

KNAB plāno nodot Kaimiņa lietu kriminālvajāšanai!

Turpinoties Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklēšanai kriminālprocesā, kurā par nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizdomās turētā statuss piemērots 13. Saeimas deputātam, KPV LV līderim Artusam Kaimiņam, rodas loģisks jautājums – vai drīzumā Kaimiņš ērto Saeimas deputāta krēslu varētu nomainīt pret ne tik mājīgu cietuma kameru?

KNAB rīcībā esošā informācija liecina ka minētais kriminālprocess uzsākts 2017. gada 5. jūnijā par iespējamām pretlikumīgām darbībām, par kurām paredzēta kriminālatbildība pēc Krimināllikuma 288. 2 panta pirmās daļas par politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) apvienības nelikumīgu finansēšanu, par ko draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods, 288. 3 panta par starpniecību politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) apvienības nelikumīgā finansēšanā, par ko arī draud brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods un 288. 4 panta pirmās daļas par politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) apvienības nelikumīga finansējuma pieņemšanu un izspiešanu, par ko draud brīvības atņemšana līdz trim gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā, veicot kriminālprocesuālās darbības, KNAB ieguva materiālus, kas satur ziņas par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu, kuru rezultātā politiskā organizācija saņēma nelikumīgu finansējumu, kā rezultātā Kaimiņu šī gada jūnijā aizturēja. Lai arī pēc ilgas notikušā apstākļu noskaidrošanas, Kaimiņu nācās atbrīvot, korupcijas apkarotāji joprojām turpina izmeklēšanu un jau drīzumā tā varētu vainagoties ar panākumiem. Par to liecina arī ne pārāk sen publiskajā telpā izskanējušie paziņojumi, ka dienests plāno nodot lietu kriminālvajāšanai.

“Mēs saprotam sabiedrības interesi un vēlmi, lai krimināllieta tiktu izmeklēta pēc iespējas īsākā laikā un vainīgās personas sauktas pie atbildības par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Līdzko KNAB izmeklētājs pabeigs pirmstiesas izmeklēšanu, birojs par to informēs sabiedrību,” teikts paziņojumā, ko publicējis dienests.

Tā vien izskatās, ka Kaimiņš, kurš bieži vien no Saeimas tribīnes norāda, kuram vajadzētu vai nevajadzētu iet cietumā, pats drīz varētu atgriezties tajā – tikai šoreiz jau uz ilgāku laiku.

Foto: Saeimas kanceleja


2,285 skatījumi

Un Tavas domas par šo?