Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Video: Ogļu putekļi ieskauj Ventspili. Ko tieši VVD amatpersonas atsakās saskatīt?

Vai tiešām šāda situācija uzskatāma par normālu?

Ogļu izraisītie putekļi Ventspils pilsētā kļuvuši par nopietnu problēmu. Melni nosēdumi uz mēbelēm un grīdas, pat pilsētas soliem un bērnu laukumiem – Valsts Vides dienests (VVD), acīmredzot, uzskata to par normu, jo plāno problēmu risināt ar amatpersonu nomaiņu, nevis ar atbildīgā uzņēmuma sodīšanu vai jebkādu citu risinājumu, kas būtu daudz noderīgāks kā vienas personas aizrotēšana uz citu amatu.

Kā liecina VVD vadītājas Ingas Koļegovas izteikumi publiskajā vidē, ogļu putekļi nav un nevar būt vienīgais gaisa piesārņojuma avots Ventspilī. “Kamēr ielas nemazgā, tikmēr vējš tur dzenā, un putekļi tur ir,” pārmetusi Koļegova, neņemot vērā faktu, ka pilsētas ielas tiek tīrītas katru dienu, tam izmantojot pasaulē modernāko mehānisko tehniku ar ūdeni, lai mitrināt ielu un tās segumu un neveidotos putekļi.

Koļegova, skaties! – Lembergs strikti vēršas pret VVD nolaidību

Ogļu izraisītie putekļi kļuvuši par nopietnu problēmu Latvijā, tai skaitā Ventspilī, kur divu stundu laikā savākti teju 200 iedzīvotāju paraksti vēstulei pilsētas domei un Valsts vides dienestam (VVD) ar prasību pilsētniekiem nodrošināt tīru, drošu vidi.

Kā zināms, Valsts vides dienests ir izsniedzis piesārņojošās darbības atļauju uzņēmumam AS “Ventspils tirdzniecības osta”. Dienests, kurš ir tieši atbildīgs par šīs atļaujas ievērošanu un kontroli, diemžēl esošo situāciju neuzskata par pietiekami nopietnu. Par to liecina dienesta vadītājas Ingas Koļegovas izteikumi žurnālistiem, kas šokējuši arī Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Pēc Koļegovas sacītā, ogļu putekļi neesot un nevarot būt vienīgais gaisa piesārņojuma avots Ventspilī. “Izlasīju LETA citēto Valsts vides dienesta ģenerāldirektores Koļegovas skaidrojumu par putekļu koncentrācijas palielinājumu Ventspilī. Viņa apgalvo “kamēr ielas nemazgā, tikmēr vējš tur dzenā, un putekļi tur ir”. Kaut ko tik absurdu pat visdziļākajos murgos nespētu iedomāties!” šokēts ir Lembergs.

Aivars Lembergs @ Twitter
Izlasīju @letanewslv citēto @videsdienests ģenerāldirektores Koļegovas skaidrojumu par putekļu koncentrācijas palielinājumu @Ventspilslv. Viņa apgalvo "kamēr ielas nemazgā, tikmēr vējš tur dzenā, un putekļi tur ir". Kaut ko tik absurdu pat visdziļākajos murgos nespētu iedomāties!
4:35 PM – Jul 23, 2018

Ventspils mērs uzsver, ka Ventspils ielas tiek tīrītas katru dienu. Turklāt ielu slaucīšanai tiek izmantota pasaulē modernākā mehāniskā tehnika ar ūdeni, lai mitrinātu ielu segumu un neveidotos putekļi. “Valsts vides dienesta vadītāja! Atbrauciet taču uz Ventspili apskatīt reālo situāciju!” aicināja Lembergs.

Lemberga sacīto apstiprina arī Ventspils labiekārtošanas kombināts, norādot, ka Ventspilī ielas tīra trīs lielās vakuumsūcēju komunālās tehnikas, bet pilsētas ietves, veloceliņi un skvēri tiek tīrīti ar pašmāju ražoto Bucher CityCat 1000. Abu veidu tehnikas aprīkotas ar seguma mitrināšanas opciju, kas neļauj putekļiem tīrīšanas laikā izplatīties gaisā.

Ventspils mērs neslēpj, ka ir šokēts par VVD vadītājas nekompetenci, piebilstot, ka Ventspils domes pārstāvji šonedēļ arī netika ielaisti AS “Ventspils tirdzniecības osta”uzņēmumā, lai piedalītos sanāksmē par ventspilniekiem tik aktuālo jautājumu – ogļu putekļiem, kas liek domāt, ka diez vai Koļegova ir ieinteresēta rast risinājumu šai problēmai.

Jāatzīst, ka šī nav pirmā reize, kad VVD vadītāja ar savu darbību likusi apšaubīt viņas profesionalitāti un šaubīties par viņas kompetenci. Cik vēl daudzus sliktus piemērus Koļegovai jādemonstrē, lai Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija pievērstu VVD darbībai attiecīgo uzmanību?

Posted by Latvija par Lembergu on Tuesday, July 24, 2018

Ar situācijas nopietnību gan VVD vadītāja nav gatava iepazīties klātienē, acīmredzami uzskatot, ka tā nav tik nopietna, cik stāsta Ventspils pašvaldība. Arī Ventspils VVD pārstāvji gluži vai apzvēr, ka nekur nav redzējusi netīrus solus pilsētvidē.

Tajā pat laikā sociālajos tīklos pieejamie video liecina, ka Ventspili burtiski pārklāj ogļu putekļi. Kā redzams iedzīvotāja uzņemtajos video materiālos, pēc palodzes noslaucīšanas uz plaukstas paliek melni, biezi nosēdumi. Arī pilsētas soliņi klāti melniem sodrējiem. Kā gan VVD pārstāve varēja to nepamanīt?

Ogļu putekļi Ventspilī

Posted by Ventspilnieks on Thursday, July 26, 2018

Vai tiešām šāda situācija uzskatāma par normālu? Un, ja tā, vai arī pati VVD vadītāja Koļegova būtu ar mieru šādos apstākļos dzīvot ik dienu?


3,600 skatījumi

Un Tavas domas par šo?