Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Bijušais Saeimas priekšsēdētājs Čepānis: Kristovska grāmatā ir sarakstītas muļķības

Kristovskis sarakstījis nepatiesību, lai iegūtu popularitāti un tiktu pie amatiem?

Ventspils brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājas vietnieks Ģirts Valdis Kristovskis savā grāmatā “Pieskāriens” atklājis, ka vismaz pusotru gadu cieši kontaktējies ar Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) virsniekiem. Latvijā populārais politiķis Alfrēds Čepānis uzskata, ka Ģirts Valdis Kristovskis grāmatā “Pieskāriens” sarakstījis par viņu nepatiesību, lai iegūtu popularitāti un tiktu pie amatiem.

Kā zināms, 2017. gadā Kristovskis izdeva savu grāmatu “Pieskāriens”, ko nodēvējis par autobiogrāfisku stāstu par jauna inženiera un sportista dzīves izaicinājumiem Ventspilī Mihaila Gorbačova glastnostj laikā no 1985. gada pavasara līdz Latvijas Tautas frontes dibināšanai. Kristovskis atklāj, ka darbs pie grāmatas ir sācies jau pirms trīsdesmit gadiem, kad VDK aģenti centušies viņu savervēt. Grāmatā politiķis plaši aprakstījis savas tikšanās reizes ar VDK, tostarp minot, ka regulāri ticies ar VDK operatīvajiem darbiniekiem, lai panāktu iesaukuma atlikšanu PSRS Bruņotajos spēkos, dabūtu jaunu dzīvokli un to, lai viņa māte Astra Kristovska iegūtu atļauju paviesoties pie māsīcas ASV.

Grāmatu izlasījis arī bijušais Saeimas priekšsēdētājs Alfrēds Čepānis, kuru Kristovskis pieminējis saistībā ar sēdēšanu uz Vārves pirts jumta un tā dzēšanu.

“Tā bija vienīgā daudzmaz izskatīgā ēka, kas ciemā uzbūvēta padomju 50 gados. Tiešām bija žēl par to. Ciemam pašam sava somu pirts! Ņem to un nodedzina … Ļaužu mutēs gluži vai teiksmaina varoņa oreolu ieguva rajona izpildkomitejas priekšnieks Alfrēds Čepānis. Tā teikt, bijis uz jumta un no turienes dzēsis!… Šis notikums vienmēr nāca prātā, kad dzirdēju Rietumu letiņu dziesmu par Zariņmuižas pažarniekiem. Lai kā nu tur viņš bija dzēsis, pirts nodega. “Nu gan tam Čepānim vienreiz ir beigas…” pusaudža loģika toreiz sliecās izdarīt šādu manu spriedumu. Toreiz savā bērna prātā tā biju domājis,” savā grāmatā norādījis Kristovskis.

Čepānis Kristovska sarakstīto sauc par muļķībām. Intervijā “Neatkarīgajā” Čepānis uzsver, ka Kristovskis viņa jaunību nezina, bet viņš gan viņa jaunību zina: “Es sāku viņu pazīt, kad viņam bija tikai pieci gadi, 1967. gadā, kad mani aizsūtīja strādāt uz Ventspils rajonu. Tolaik viņš bija piecgadīgs puišelis, Zūru astoņgadīgās skolas skolotājas dēls. Pēc tam man kontakti pazuda. Tiku nosūtīts strādāt uz Latgali un pēc tam uz Liepāju. Tagad pēdējos desmit gadus esmu pensijā. Atminos sekojošo. Kad darbojos Baltkrievijas ekonomisko sakaru biedrībā, viņš (Ģ. V. Kristovskis) vienu brīdi bija aizsardzības ministrs. Man baltkrievi piedāvāja apgādāt Latvijas armiju ar zābakiem par labām pieņemamām cenām un kvalitāti. Es aizgāju pie Kristovska teicu: “Ministra kungs, re, kur var dabūt zābakus!” Nē! Ko tu, mēs tikai no NATO drīkstam pirkt,” viņš atbild. Nu ja no NATO, tad no NATO. Pēc kāda laika armijai piegādāja NATO zābakus un, protams, ka tie bija tieši tie paši zābaki no Baltkrievijas, bet tikai trīs reizes dārgāki nekā tā cena, kuru es piedāvāju. Tad man kļuva skaidrs, ka ar Kristovski nekāda putras vārīšana nesanāk. Viņš jau sev neko toreiz neprasīja. Bet jautājums, kādēļ viņš nevēlējās taupīt budžeta naudu? Toreiz būtu samaksāts divas reizes mazāk nekā tiem, kuri zābakus nodēvēja par NATO zābakiem. Nē, bet viņam, lūk, vajag no NATO. NATO jau viņam arī piegādāja, bet tikai tos pašus baltkrievu zābakus!”

Runājot par grāmatā sarakstītā atbilstību reālajiem notikumiem, A. Čepānis izsaucās: “Tā nebija! Nu, nebija tā! Es taču netaisos ar viņu ne strīdēties, ne citādi domstarpības risināt! Lai viņš tā dara, un lai viņš tā raksta! Man no tā ne silts, ne auksts. Bet tās ir muļķības, un viss.”

Pēc viņa teiktā, Kristovskis raksta nepatiesību, jo vēlas tikt pie popularitātes, un šī gada pašvaldību vēlēšanās grib Ventspilī tikt pie kaut kāda amata: “Bet tā jau ir viņa problēma, ja viņš grib pakāpties uz politiskiem līķiem un tā veidot karjeru. Tas jau tikai raksturo viņu kā topošo vai esošo politiķi. Nav jau viņš ne pirmais, ne pēdējais tāds.”

Foto: F64


1,440 skatījumi

Un Tavas domas par šo?