Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Aicina LHF nepārvērst par politisko balagānu

LHF kongress – politiskā tribīne?

Šonedēļ Latvijas Hokeja federācijas (LHF) kongresā vienbalsīgi par organizācijas prezidentu pārvēlēts Aigars Kalvītis. Ar runu kongresā uzstājās arī hokeja klubu “Venta 2002” īpašnieks Aivo Landmanis, kurš nepārtraukti apgalvo, ka Ventspils pilsētas dome vēršas pret hokeja klubu. Ventspils mērs Aivars Lembergs neslēpj sašutumu par politisko gaisotni, kas šogad valdījusi LHF kongresā.

Lemberga ieskatā, šim kongresam bija izteikti politiska nokrāsa: “Man par izbrīnu gan prezidents Kalvītis, gan ģenerālsekretārs Koziols pieļauj, ka kongress tiek pārvērsts par politisko tribīni, kurā uzstājas hokeja kluba “Venta 2002” valdes loceklis, bet vienlaikus arī Ventspils pilsētas domes deputāts Landmanis ar politisku runu.”

Viņš atgādināja, ka Latvijas Hokeja federācija ir sabiedriska organizācija un, pēc Lemberga sacītā, viņi paši var lemt, vai tā ir hokeja savienība vai politiskā savienība. “Varbūt Kalvītis vēlas atgriezties politikā kopā ar Jauno konservatīvo partiju (JKP), Landmani un “Jauno Vienotību” – to es nezinu, bet es domāju, ka īsti pareizi tas nav,” norādīja politiķis.

Savukārt runājot par atbalstu hokeja klubam “Venta 2002”, Lembergs norādīja, ka Landmanim ir jāiet pie saviem Rīgas saimniekiem, pirmkārt, jau pie JKP, kura vada Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un IZM ir jāpiešķir Ventspils sporta skolām finansējums hokeja pedagogu atalgošanai. “Ar tiem 1,5 miljoniem eiro, ko ar Landmaņu un Kristovska gādību JKP ar pārējām koalīcijas partijām atņēma Ventspils sportam pietiek, lai nodrošinātu bērnu un jauniešu sporta saimniecību Ventspilī sešus gadus. Kārtis ir nevis Ventspils pilsētas domei, bet hokeja kluba “Venta 2002” īpašniekam Aivo Landmanim, bet, ja viņš vēlas nevis gādāt par bērnu un jauniešu sportu, bet taisīt politiku, izmantojot bērnus un viņa vecākus, ko es personīgi uzskatu par nožēlojamu rīcību, tad tur neko nevar izdarīt,” komentēja Lembergs.

“Bet es brīnos arī par LHF, ka viņiem arī tāda attieksme, ka hokejs Ventspilī nav vajadzīgs. Tas man rada izbrīnu,” neslēpa politiķis.

Viņš uzsvēra, ka atšķirībā no Landmaņa, Ventspils pilsētas dome sportu nejauc ar politiku: “Mēs atbalstām bērnu un jauniešu sportu, atbalstām vecākus, bērnus un jauniešus. […] Lai kā tur nebūtu, bērnu un jauniešu hokeju mēs atbalstīsim.”

Foto: F64


1,247 skatījumi

Un Tavas domas par šo?