Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ar Bordānu pie stūres tiesiskums iebraucis grāvī

Kur virzas tiesiskums?

Lai arī tieslietu ministra galvenais uzdevums ir rūpēties par tiesiskuma ievērošanu valstī, tai skaitā koordinēt likumu un citu normatīvo aktu īstenošanu, Latvijā tieslietu ministrs, kurš ir Jānis Bordāns (JKP), jau ilgu laiku nodarbojas ar tikpat kā tiesiskuma apkarošanu, demonstrējot visai savādu izpratni par likumu ievērošanu un tiesībām uz aizstāvību.

Medijos jau gana daudz aprakstītas Bordāna mulsinošās darbības tieslietu ministra lomā – tieslietu ministra amata misijai neraksturīga bijusi gan Bordāna attieksme pret partijas biedra Jura Juraša kriminālprocesu, tai skaitā tā paturēšana Tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāra amatā, gan arī Latvijai pazemojošajām vēstulēm ārvalstu vēstniecībām, kurās ministrs sūdzējies par tiesiskuma neievērošanu.

Varētu jau to visu norakstīt uz pieredzes trūkumu vai acīmredzamo ieinteresētību konkrētu lietu iznākumā, taču nule ministrs atkal izcēlies ar savādu rīcību, kas licis apšaubīt, ka Latvijā tieslietu ministrs patiešām iestājas par likuma varu un taisnīgu tiesu.

Proti, reaģējot uz partijas biedrenei, izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai izteikto demisijas pieprasījumu, saistībā ar neveiksmīgajiem centieniem atbrīvot Latvijas Universitātes (LU) rektoru Indriķi Muižnieku no amata, Bordāns sācis aizstāvēties gluži kā bērnudārzā, norādot, ka ne jau Šuplinska uzsāka tiesāšanos. “Tiesāšanās ir pretējas puses mārketinga triks pabaidīt vēlreiz cilvēkus,” izteicies Bordāns.

Vai tas nozīmē, ka tieslietu ministrs mudina neaizstāvēt savas tiesības, ja pret personu vērstas pretlikumīgas darbības? Turklāt tiesa apliecinājusi, ka Muižniekam tam bijis pamats, jo valdības lēmums neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā bijis nelikumīgs, un šajā gadījumā neapšaubāmi grauta arī Latvijas Universitātes reputācija.

Kā Latvijā var būt tieslietu ministrs, kas uzskata, ka ministram nav jāatbild par savām kļūdām? Un draudi, ka “ja koalīcijas partneri prasīs Šuplinskas demisiju, šī valdība beigs pastāvēt” uzskatāmi par valstisku pieeju?

Bordāna fanātisms gan nav pārsteigums, taču jāatgādina, ka viņš ir tieslietu ministrs, kuram vajadzētu iestāties par tiesiskumu, nevis apšaubīt katru tiesas lēmumu, kas tam nav pa prātam. Tā jau Latvijā var iestāties pavisam cita – alternatīvā tiesiskuma ēra, kur tiesas spriedumus paziņos nevis tiesa un tiesneši, bet Jānis Bordāns vienpersoniski.

Foto: F64


1,392 skatījumi

Un Tavas domas par šo?