Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Arī Ventspils brīvostas pārvalde norāda uz ASV sankciju negatīvo ietekmi

Vēl aizvien 50% uzņēmumu, kuri strādā Ventspils ostā, ir problēmas pilnībā norēķināties!

Neraugoties uz valdības solījumiem, ka ASV sankcijas vairs neietekmēs Ventspils brīvostu un uzņēmumi, kas darbojas ostā, var netraucēti turpināt darbu, atklājies, ka Ventspils brīvostā vēl aizvien 50% uzņēmumu ir problēmas veikt norēķinus. Par to šorīt intervijā Latvijas Radio informēja Ventspils brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.

Kā zināms, ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC), iespējams pēc Latvijas valdības lūguma, pagājušā gada decembra sākumā noteica sankcijas pret Ventspils brīvostas pārvaldi. Vēlāk brīvosta no sankciju saraksta gan izņemta, taču tās pārvaldība turpmāk uzticēta tikai valdības deleģētiem pārstāvjiem, no brīvostas izslēdzot pašvaldības pārstāvjus, kas, kā tiek apgalvots, mazinājis investoru interesi un uzticību.

Lai arī tolaik, kad ASV svītroja Ventspils brīvostas pārvaldi no sankciju saraksta, premjers Krišjānis Kariņš (JV) lepojās, ka tas ir pierādījums Latvijas valdības institūciju darba efektivitātei un spējai ātri rīkoties, patiesībā sankciju ietekme uz brīvostu joprojām ir jūtama. To atklājis brīvostas pārvaldnieks Andris Purmalis.

“Vēl aizvien 50% uzņēmumu, kuri strādā Ventspils ostā, ir problēmas pilnībā norēķināties ar sadarbības partneriem, jo bankas prasa nesamērīgi stingras prasības šiem uzņēmumiem, kas traucē uzņēmējdarbību,” atklāja Purmalis.

Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka jebkuras krīzes laikā cilvēki stiprinās. Tas gan neizslēdz to, ka ASV sankciju negatīvās sekas joprojām ir jūtamas un nav zināms, kad situācija varētu normalizēties.

Jau ziņots, ka Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos piecos mēnešos tika pārkrauts 5,91 miljons tonnu kravu, kas ir par 41% mazāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā.

Foto: F64


1,113 skatījumi

Un Tavas domas par šo?