Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Artusa Kaimiņa labākā loma – viņš pats

Kā Artuss kļuva par populistu?

Jautāsiet, kā Artuss kļuva par populistu? Pavisam vienkārši – viņš aizmirsa izkāpt no savas lomas lugā „Arī gudrinieks pārskatās”. Tā bija viena no pēdējām lugām, kurā Artusam bija piešķirta „īpaša” loma. Loma, no kuras viņš vēl nav spējis izkāpt un turpina to spēlēt nevis uz skatuves, bet reālajā dzīvē.

Kā jauneklim izsisties cilvēkos – tieši tādu jēdzienu lieto asredzīgais krievu klasiķis savā komēdijā un, protams, sniedz arī atbildi – pielīst priekšniekiem, glaimot bagātajiem, aplidot viņu sievas, sadarboties ar konkurentiem, apprecēt līgavu „ar pūru”. Glumovs, kuru tēloja reiz perspektīvais aktieris Artuss Kaimiņš, izstrādā plānu, iegūst mātes akceptu un ķeras pie lietas. Viss izdodas līdz brīdim, kamēr viņš pazaudē dienasgrāmatu. Luga, kuras aktualitāte šķiet neticama un liek brīnīties par pasauli, kurā nemainās itin nekas.

Glumovs, atvainojiet, Artuss atspoguļoja Saeimas dzīvi „no iekšām”, rokās turot mazo balto kameru; kādu laiku tas likās interesanti, taču, vai deputāta darbs ir tikai filmēt citus deputātus un ņirgāties par tiem, vai arī reāli veikt savu darbu?

Artuss solīja aizstāvēt mūsu tautiešus Īrijā, Anglijā un citur Eiropā, taču realitātē viņš tā arī nebija piedalījies nevienā nopietnā komisijā, kas tieši vai netieši veicinātu mūsu tautiešu atgriešanos. Zināmākais no tiem laikam ir tā saucamais diasporas likums, uz kuru Artusam, visticamāk, ir nospļauties, jo viņš un Kivičs tikai braukāja apkārt pa Apvienoto Karalisti un tupi solīja visiem debesmannu.

Atgādināsim, ka 2016. gada maijā tika dibināta politiskā partija KPV LV, vēlāk tika izplatīts video, kurā redzamas Upaciera, Zakatistova un Kaimiņa tikšanās partijas birojā, kur tika apspriesta partijas finansēšana un „tika dalīta vēl nenomedītā lāča āda, jebšu, amati”. Video redzams, ka puikas sanākuši, lai apspriestu partijas finansēšanas jautājumus. Pēc visa spriežot, Artuss nebūt nav galvenais aktieris šajā izrādē.

Tāpat, Kaimiņa partija tā arī nav atbildējusi par koalīcijas veidošanu ar Nila „Saskaņu”. „Sarkanās līnijas” tā arī nav novilktas.

Pie tam, saņemtas neskaitāmas liecības par tā barošanos no starptautiskā oligarha Rūdolfa Meroni bļodas. Š.g. janvārī intervijās medijiem un arī no Saeimas tribīnes Aldis Gobzems norādīja uz to, ka viņa bijušais līdzgaitnieks Artuss Kaimiņš saistīts ar Meroni. Par apstiprinājumu tam, ka Meroni Kaimiņam piedāvājis 100 000 eiro, Gobzems uzskata partijas frakcijas vairākuma atbalstu Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa valdībai. Vēl agrāk par Kaimiņa saistību ar Meroni paziņoja Ilze Viņķele. Viņa pauda sašutumu, ka Kaimiņš Līgo svētkus svinējis pie Meroni kasiera Aivara Gobiņa.

Šis ir tas gadījums, kad mazisku sesku merkantilās, viendienīgās intereses un blēdīga korumpētība var nodarīt milzīgu ļaunumu – zaudējumus un postu pat nākamajās vairākās dekādēs. Var tikt sagrauta labi strādājoša sistēma pie ļoti laba ostu likuma, kur ostu valdēs ne pašvaldības, ne valdība nevar pieņemt lēmumu, ja nav atradušas kompromisu.

Glumovs – tas ir pats Artuss, kurš kopā ar savu grupējumu ir veiksmīgi iespraucies vakuumā, kas uz brīdi bija izveidojies Latvijas politiskajā teātrī. Tikai tagad, no šveicieša naudas uzpumpēts, kļuvis vēl skaļāks, vēl miesās brangāks, vēl neparedzamāks…

Foto: Saeimas kanceleja


1,650 skatījumi

Un Tavas domas par šo?