Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Āzis par dārznieku – Linkaits ķeras pie atalgojuma reformas ostās

Kurš atbildēs par to, ja zaudētājos paliks Latvijas valsts?

Mērķis uzlabot pārvaldības modeli lielajās ostās kļuvis par vienu no Satiksmes ministrijas un jaunā nozares vadītāja Tāļa Linkaita (JKP) prioritātēm. Lai panāktu rosinātās izmaiņas, Linkaits paziņojis, ka ostu valdes locekļiem būtu jāmaksā tikpat, cik valsts kapitālsabiedrību padomes locekļiem. Pēc ministra sacītā, faktiski ostu valdes locekļiem ir līdzīga loma kā valsts kapitālsabiedrību padomes locekļiem, tāpēc būtu jāizlīdzina arī algas. Kamēr ostu vadītāji uzskata, ka vispirms jāveic esošās un jaunās sistēmas rūpīga izpēte, Linkaits demonstrē nesalaužamu apņēmību mainīt ostu pārvaldes formu un samazināt valdes locekļu atalgojumu, neraugoties uz to, ka pats savulaik darbojies vairākās valsts kapitālsabiedrībās un par to saņēmis arī milzīgu atalgojumu.

Kā liecina publiski pieejamā informācija, Linkaits darbojies vairākās valsts kapitālsabiedrībās un par to saņēmis ievērojamu atalgojumu. Piemēram, kā starptautiskās lidostas “Rīga” neatkarīgais padomes loceklis Linkaits saņēmis 26 508 eiro gadā. Tāpat viņš bijis arī “Latvijas kuģniecība” valsts pilnvarnieks un padomes loceklis, “Latvijas eksportkredīts” valsts pilnvarnieks, “Air Baltic Corporation” direktoru padomes loceklis, “Latvenergo” padomes loceklis, “Baltic International Airlines” valsts pilnvarnieks un ieņēmis amatus vēl virknē citu kapitālsabiedrību. Dažās darbojies pat vienlaicīgi.

Tajā laikā Linkaits gan nerunāja par atalgojuma samazināšanu, lai gan viņam taču bija visas iespējas protestēt pret tik milzīga atalgojuma saņemšanu, ja jau reiz viņu šāda situācija neapmierināja.

Tiek lēsts, ka ostās valdes locekļu alga varētu mazināties par aptuveni 20%. Linkaitu gan neuztrauc iespējamās sekas, jo neapšaubāmi mazinot algas, būs grūtāk atrast zinošus cilvēkus un pieaugs arī kļūdainu lēmumu pieņemšanas risks, kā rezultātā valsts var iekulties lielos zaudējumos. Kurš tad atbildēs par to, ja zaudētājos paliks Latvijas valsts?

Vai šis būs kārtējais gadījums, kad ciema lielākais āzis tiek iecelts par dārznieku?

Foto: Valsts kanceleja


1,596 skatījumi

Un Tavas domas par šo?