Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Bordānam pārmet tiesu ietekmēšanu – draud atgriezties viduslaiki

Kas notiek ar tiesiskumu laikā, kad pie varas atrodas "tiesiskuma koalīcija"?

“Kopš pie varas ir “tiesiskuma koalīcija” un bordāniešu vara tiesās, neceriet uz taisnīgu tiesu” – savu viedokli pauž laikraksta “Ventas Balss” galvenā redaktore Gundega Mertena.

Kopš tieslietu ministra amatā stājies Jānis Bordāns (JKP) ne vienam vien radies jautājums par tālāko tiesiskuma un demokrātijas lomu Latvijas sabiedrībā. Medija galvenā redaktore savā blogā īsi ieskicējusi, kas notiek ar tiesiskumu laikā, kad pie varas atrodas t.s. tiesiskuma koalīcija ar galveno tiesas varas turētāju Bordānu pie grožiem.

“Ja jūs kādām nepatiksiet vai nebūsiet kaut ko pa prātam izdarījis vai pateicis, vai nepatiksiet viņu radiem, paziņām vai kolēģiem, jūs notiesās, aci nepamirkšķinot, tiesai nesākoties,” pauž Mertena, norādot, ka “vidusslaiki ir atgriezušies” un visspilgtāk tas iezīmējas bailēs no atbildības.

“Daudzi man jautā, kāpēc es neko nerakstu par tiem apmelojumiem, kas pēdējā laikā pret mani un manu ģimeni tiek realizēti. Es viņiem atbildu, ka visam reiz pienāk beigas. Šobrīd vēl nekas nav beidzies un nebeigsies, kamēr pie varas būs “tiesiskuma koalīcija” ar galveno tiesas varas turētāju Bordānu, kura vadībā tiesas, iespējams, par naudu vai no bailēm ir spiestas rakstīt prettiesiskus tiesu nolēmumus”.

Viņa pauž, ka tiesas šodien ir gatavas sodīt cilvēkus nevis pēc nodarījuma, bet par to, ka advokātam nav pilnvaras otrās instances tiesā. Viņasprāt, Latvijas tiesu prakse neko tādu vēl nav redzējusi – proti, šobrīd Latvijas tiesa var būt ir netiesiska.

“Vienīgā cerība visiem Latvijas Bordāna viduslaiku atgrieztās versijas tiesiskuma upuriem ir sagaidīt viņa norietu, kas neapšaubāmi agrāk vai vēlāk pienāks, jo nekas un neviens nav mūžīgs, un tad paskatīsimies, cik daudz tiesiskuma būs palicis tiesās un cilvēkos, kas tur strādā,” pauž Mertena.

Foto: Valsts kanceleja


1,949 skatījumi

Un Tavas domas par šo?