Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Brīvdienās bieži līs un gaidāms spēcīgs vējš

Brīvdienās un nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks vairāki cikloni!

Brīvdienās un nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus noteiks vairāki cikloni – sestdien vējš brāzmās sasniegs vētras spēku, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien laika apstākļus noteiks ciklona dienvidaustrumu mala, dienas pirmajā pusē debesis brīžiem skaidrosies un lietus ir gaidāms vien dažviet, bet pēcpusdienā mākoņu kļūs vairāk un jau teritorijas lielākajā daļā līs. Dienā pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš, stiprāks tas būs jūras piekrastē, kur vēja brāzmās sasniegs 15-18 m/s, savukārt vakarpusē jau 20 m/s. Dienā gaisa temperatūra nepārsniegs +10…+13 grādus, bet naktī uz sestdienu būs vien par pāris grādiem vēsāks.

Sestdien ciklona centrs šķērsos Igauniju un tā ietekmē Latvijā pastiprināsies vējš – vēja brāzmas sasniegs vētras spēku. Naktī piekrastē un dienā daudzviet brāzmas būs līdz 20-23 m/s, savukārt no rīta piekrastē vējš iegriezīsies no rietumiem un brāzmās sasniegs pat 25-27 m/s. Debesīs būs daudz mākoņu un visā Latvijas teritorijā līs, vietām nokrišņi būs stipri. Gaisa temperatūra gaidāma +11…+14° robežās.

Svētdien un nākamās darba nedēļas pirmajā pusē ciklonu darbības rezultātā Latvijā ieplūdīs siltāks gaiss – pirmdien teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra būs virs +15°, bet dažviet gaiss iesils līdz pat +18°. Tiesa gan siltās gaisa masas atkāpsies jau nedēļas vidū. Līdz nedēļas vidum saule uzspīdēs reti un daudzviet pa laikam gaidāms lietus. Kaut arī tik stiprs vējš kā sestdien vairs nav gaidāms, tomēr tas saglabāsies brāzmains, daudzviet pastiprinoties brāzmās līdz 15-19 m/s.

Pēc šī brīža prognozēm, sākot ar ceturtdienu, Latvijā pastiprināsies augsta spiediena apgabals, valsts teritorijā ieplūdīs aukstāks gaiss, kā arī nokrišņi mitēsies. Naktīs gaisa temperatūra vietām būs zem 0°, bet dienas laikā teritorijas lielākajā daļā tā nepārsniegs +10 atzīmi.


1,020 skatījumi

Un Tavas domas par šo?