Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Cik liela ir Bordāna apetīte?

Cik ilgi Bordāns pie visām nelaimēm vainos Lembergu?

Sabiedrībā milzīgu neapmierinātību izsaukusi ziņa, ka Tieslietu ministrijas paspārnē tapuši likuma grozījumi, kas paredz, ka par katru balsi iepriekšējās Saeimas vēlēšanās partijas turpmāk ik gadu saņems 5,5 eiro, kas ir gandrīz 8 reizes vairāk nekā līdz šim. Kamēr sabiedrība spriež, kāpēc Jaunā konservatīvā partija (JKP) nav atradusi naudu, lai izpildītu vēlētājiem dotos solījumus un celtu minimālo algu, pensiju un algas mediķiem, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) atkal jau piesaucis Ventspils mēra Aivara Lemberga vārdu.

Kā zināms, Tieslietu ministrijas sagatavotie grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā paredz piešķirt valsts budžeta finansējumu 5,5 eiro apmērā kalendārā gada laikā par katru iegūto balsi Saeimas vēlēšanās. Derīgās zīmes par katru balsi 13. Saeimas vēlēšanās partijām, kas pārvarēja 2%, bija 821 050, attiecīgi plānotais valsts budžeta finansējums ir 4 515 775 eiro. Vēl partijas saņems bāzes finansējumu 100 000 eiro apmērā katra.

Pati JKP saņems vairāk nekā 730 000 eiro, kas ir trešais lielākais finansējums.

Kamēr sabiedrība ir sašutusi par šādu nekaunību laikā, kad mediķiem atņemts solītais algas pieaugums un arī skolotāju nākotne joprojām ir neskaidra, tieslietu ministrs, šķiet, ņirgājas par katru pretēju viedokli. Reaģējot uz ārsta Pētera Apiņa ierakstu, Bordāns mēģinājis samainīt uzsvarus, izspēlējot viņam jau tradicionālo Lemberga kārti.

Kāds gan Lembergam sakars ar Apiņa neapmierinātību saistībā ar ministra ieceri piebāzt savas un partijas kabatas pilnas ar naudu, turklāt, ņemot vērā, ka līdzīgi iebildumi ir arī veselai virknei vēlētāju, kas gaidīja, kad JKP izpildīs savus dotos solījumus vēlētājiem par minimālās algas un pensijas palielinājumu?

Šī gan ir tipiska Bordāna uzvedība. Ja atceramies, kad Zaļo un zemnieku savienība pakāpās SKDS aptaujas rezultātos, Bordāns strauji metās apvainot SKDS vadītāju Arni Kaktiņu, norādot, ka “sniegt maksas pakalpojumus partijām ir likumīgi. Bet tā kā politikai jābūt caurspīdīgai, gaidām atbildi – cien. Arni Kaktiņ: cik bieži Jūsu vadītā kompānijā pēdējo gadu laikā ir apkalpojusi Ventspils pašvaldību un citas ar Lembergu saistītās organizācijas?” toreiz vaicāja Bordāns.

Tā vien šķiet, ka Bordāns jūtas pārāks par citiem un neaizskarams un pie visām savām nelaimēm vaino gandrīz tikai un vienīgi Lembergu, neredzot pats sev baļķi acīs. Diez kāpēc viņš ar tādu pašu dedzību nekomentē JKP neizpildītos solījumus? Vai tāpēc, ka pie tā nevar vainot Lembergu? Lemberga piesaukšana ik reizi, kad Bordānam nav, kā sevi attaisnot, varētu tikt uzskatīta par smieklīgu, ja vien nerastos aizdomas par kādu konkrētu diagnozi pašam ministram.

Šķiet, ka viens labums tomēr gaidāms no partiju finansējuma palielināšanas – vēlētāji apzināsies, ka katra viņu balss ir noteikta naudas summa un diez vai atļausies par to atbalstīt kārtējās narcisu vadītās partijas, kas kā tukšas mucas tikai skan un sevi slavina, bet par solījumu izpildīšanu vēlētājiem pat negrasās sākt domāt.

Foto: F64


2,016 skatījumi

Un Tavas domas par šo?