Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Daļu Latgales skāruši plūdi

Rēzeknē nolijis vairāk par mēneša normu

Ņemot vērā laikapstākļus, kādus vērojam pēdējā laikā, visnegatīvāk tie ir ietekmējuši Latgales reģionu, kur jau tagad applūdušas zemākās teritorijas, tāpat Rēzeknē šorīt nokrišņu daudzums sasniedza 96 milimetrus jeb 137 procentus no mēneša normas.

Lietus visvairāk skāris Latgali, lielu daļu Sēlijas un Vidzemes austrumu novadus, turklāt lietus, kā prognozē sinoptiķi, gaidāms arī tuvākajās stundās, valsts galējos austrumos tas beigsies tikai ceturtdienas vakarā.

Ūdens līmenis paaugstinās ar „ātrumu” 10 cm / stundā, dažās pat ātrāk, tāpēc ir gaidāma vēl plašāku teritoriju applūšana.

Pārplūšana draud galvenokārt Latgales upēm, kā arī Aiviekstei un tās pietekām Vidzemē. Daugavā nav gaidāms augsts ūdens līmenis, jo Daugavas baseina augšdaļā lijis krietni mazāk.

Tāpat kā citviet Latvijā, arī valsts austrumos pūš brāzmains ziemeļrietumu vējš – tā ātrums brāzmās sasniedzis 12-16 metru sekundē, tādējādi valsts centrālajā, gan austrumu daļā reģistrēti avārijas atslēgumi elektrolīnijās, elektroapgādi traucējot dažiem tūkstošiem mājsaimniecību.


912 skatījumi

Un Tavas domas par šo?