Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Epidemiologs: Saistībā ar jauno Covid-19 paveidu mēs esam ļoti neizdevīgā starta pozīcijā

Dati liecina, ka 1,8% gadījumu slimība beidzas ar nāvi!

Vieglāki pasākumi būtu iespējami, ja tie tiktu ievēroti, šorīt intervijā LTV “Rīta panorāmā” prognozēja Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Pēc viņa paustā, Latvijā saslimstība ar Covid-19 turpina pieaugt, kamēr citur Eiropā tā mazinās, un jau šonedēļ Latvija pēc saslimstības ar jauno koronavīrusu, visticamāk, nokļūs 3. vietā Eiropas Savienībā (ES): “Ja jaunais celms pie šiem augstajiem rādītājiem turpinās izplatīties, un tas droši vien ir neizbēgami, mēs esam ļoti neizdevīgā starta pozīcijā. Mums saslimstība varētu pieaugt daudz straujāk nekā citās valstīs, kur saslimstības līmenis šobrīd ir mazāks.”

“Mums katru dienu tiek atklāti vidēji 700 [Covid-19] gadījumi un 72 cilvēki tiek stacionēti. Šāda stabilitāte neliecina ne par ko labu, mums vajadzētu turpināt samazināt saslimstību,” sacīja Perevoščikovs.

Viņš atzina, ka Latvijā iestājās līdzsvars starp ierobežojošo pasākumu iedarbību un vīrusa spēju pārvarēt šos pasākumus, un saslimušo skaits aizvien ir augsts.

“Mūsu kaimiņi lietuvieši ir parādījuši veiksmes stāstu, viņiem saslimstība ir mazāka nekā vidēji ES. Mēs atkal paceļamies ES valstu sarakstā un aizņemam jau ceturto vietu. Visticamāk, šonedēļ mēs būsim jau trešajā vietā pēc saslimstības ES valstu vidū,” sacīja epidemiologs.

Viņš situāciju salīdzināja ar pacientu, kuram ārsts iesaka lietot zāles, bet pacients tās nelieto pareizi, un tad nākamā ārstēšanas reize jau prasa stiprākas zāles un radikālākas ārstēšanas metodes.

“Ja pasākumi netiks veikti, pie esošās situācijas 30%, 50% vai pat 70% pieaugums ievērojami ietekmēs mūsu saslimstību. Jo vairāk būs saslimušo, jo vairāk tiks stacionēti un būs lielāka mirstība. Dati liecina, ka 1,8% gadījumu slimība beidzas ar nāvi,” sacīja Perevoščikovs.


1,034 skatījumi

Un Tavas domas par šo?