Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

FDP priekšsēdētājs: Jauna ekonomiskā krīze noteikti būs

Cikliskas krīzes var iestāties reizi desmit gados!

Jauna ekonomiskā krīze noteikti būs, neviens tikai nezina – kad un cik dziļa , šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) priekšsēdētājs Jānis Platais.

“Līdz šim Latvijas ekonomika attīstījusies ļoti strauji, gribētos, lai nākotnē tā attīstītos tikpat strauji, taču pār to savilkušies “tumši mākoņi”,” atzina Platais, skaidrojot, ka nenoteiktāki kļuvuši ārējās vides riski, riski ārējās tirdzniecības ziņā, arī attiecībā uz to, kā Latvija tiks galā ar “Moneyval” rekomendācijām.

Viņš atzina, ka tas, kā Latvija izpildīs šīs rekomendācijas, ir svarīgs faktors, kā Latvija attīstīsies turpmākos gadus. “Ja mums liegs pieeju starptautiskajām norēķinu sistēmām, tas būs ļoti smagi,” atzina Platais, uzsverot, ka tas smagi ietekmēs jomas, kas Latvijai ļoti svarīgas.

“Tas ietekmēs Latvijas spēju eksportēt, saņemt laikā norēķinus par piegādāto produkciju un starptautiskos reitingus, mūsu spēju pārfinansēt līdzšinējo parādu,” atzina eksperts, norādot, ka “svarīgākais, lai Latvija nenonāktu izlozācijā.”

Uz jautājumu, vai iespējama jauna ekonomiskā krīze, Platais atbildēja, ka jauna ekonomiskā krīze noteikti būs, neviens tikai nezina – kad un cik dziļa. “Cikliskas krīzes var iestāties reizi desmit gados,” uzsvēra Platais.

Kā zināms, Fiskālās disciplīnas padome šodien plašāk informēs par savām prognozēm, kā attīstīsies Latvijas ekonomika tuvākajos gados, tostarp kāds varētu būt valsts budžets un iespēja palielināt valsts sektorā strādājošo algas un pabalstus, finansēt dažādus projektus.

Foto: Pexels


1,158 skatījumi

Un Tavas domas par šo?