Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Gobzema partija un ZZS iesniedz Saeimā Kariņa demisijas pieprasījumu

Vai valdībai būs jāatkāpjas?

Četri jaundibinātās partijas “Likums un kārtība” Saeimas deputāti un seši Zaļo un zemnieku savienības deputāti parakstījuši un Saeimas prezidijam iesnieguši lūgumu iekļaut darba kārtībā lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV).

“Atgādināšu, ka par amatpersonas bezdarbību, nepildot likumus un Saeimas lēmumus draud un draudēs kriminālatbildība,” norādījis Gobzems.

Lūgumu parakstījuši deputāti Aldis Gobzems, Jūlija Stepaņenko, Karina Sprūde, Ļubova Švecova, Viktors Valainis (ZZS), Armands Krauze (ZZS), Edgars Tavars (ZZS), Uldis Augulis (ZZS), Jānis Dūklavs (ZZS) un Janīna Jalinska (ZZS).

Iesniegumam pievienotajā lēmuma projektā teikts: “Ņemot vērā to, ka Ministru prezidenta vadītais Ministru kabinets nepilda Saeimas lēmumos un likumos dotos uzdevumus; uzsverot to, ka Saeimas lēmumu un likumu nepildīšana padziļina ekonomisko krīzi valstī un atstāj paliekošu negatīvu ietekmi uz iedzīvotāju veselību un labklājību; norādot uz to, ka Ministru prezidents ir politiski atbildīgs par Ministru kabineta darbu kopumā, tostarp par visām Ministru kabineta pieļautajām kļūdām, kuras novedušas pie smagām sekām, Latvijas Republikas Saeima nolemj izteikt neuzticību Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam.”

Saeimas kārtības ruļļa 29. pants paredz, ka Saeimas lēmuma projektu par neuzticības izteikšanu Ministru kabinetam, Ministru prezidentam, Ministru prezidenta biedram vai ministram var iesniegt 130. panta kārtībā vai arī kā atsevišķu Saeimas lēmuma projektu.

Foto: Valsts kanceleja


923 skatījumi

Un Tavas domas par šo?