Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Homburg Zolitude” kādreizējais vadītājs Ziepniekkalnā grib būvēt veikalus

Jaunajā Ziepniekkalnā, kas būvēts pagājušā gadsimta beigās, zaļās zonas ir maz, savukārt Valdeķu un Graudu ielās, pie kurām augošos kokus grasās nocirst, valda intensīva satiksme.

SIA Valdeku properties iecere Ziepniekkalnā nocirst apmēram 150 koku, lai uzbūvētu divas tirdzniecības ēkas, izraisījusi sašutumu daudzos šajā rajonā dzīvojošos. Turklāt viena no šā uzņēmuma amatpersonām un patiesā labuma guvējiem – Džeims Gerijs Torpejs – savulaik vadīja SIA Homburg Zolitude. Šā uzņēmuma projekts Zolitūdē, Priedaines ielā izvērtās par lielāko traģēdiju neatkarīgās Latvijas jaunāko laiku vēsturē.

Jaunajā Ziepniekkalnā, kas būvēts pagājušā gadsimta beigās, zaļās zonas ir maz, savukārt Valdeķu un Graudu ielās, pie kurām augošos kokus grasās nocirst, valda intensīva satiksme.

Sabiedriskās apspriešanas laikā saņemtas vairāk nekā 200 aptaujas anketas, taču paredzams, ka vēl nedēļu saņems tās anketas, kas iesniegtas Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Neatkarīgajai atklāja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītājs Edgars Butāns.

«Pašlaik notiek darbs pie viedokļu apkopošanas. Pēc viedokļu apkopšanas jautājumu skatīs Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijā lēmuma pieņemšanai,» sacīja E. Butāns.

Ziepniekkalnā šobrīd atrodas vairāki Maxima, Rimi, Mego lielveikali un mazāki veikali. Nākamā gada pirmajā pusē bijušās robotu rūpnīcas vietā durvis vērs Rimi lielveikals Aleja, kas būšot viens no lielākajiem jaunajiem Rimi Latvia tirdzniecības centriem.

Tajā pašā laikā jaunais Ziepniekkalns ar tā daudzstāvu apbūvi nav zaļākais Rīgas mikrorajons. Vietā, kur SIA Valdeku properties ir iecerējusi uzbūvēt divas tirdzniecības ēkas, atrodas starp satiksmes noslogoto Valdeķu un Graudu ielu, uz kurām rītos un vakaros regulāri veidojas sastrēgumi, un daudz klusāko Spulgas ielu, kas vijas gar privātmāju rajoniem. Valdeku properties izvēlētā būvniecības vieta šobrīd ir pļava ar kokiem, kas akumulē vismaz daļu no piesārņojuma, ko rada intensīvā satiksme. Lai uzbūvētu divas tirdzniecības ēkas, būs jānocērt septiņi ozoli, trīs ievas, 34 kļavas, 26 bērzi, 21 apse, 32 blīgznas, 26 vītoli un divi melnalkšņi. Zeme šajā vietā pieder Rīgas pašvaldībai un Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei.

SIA Valdeku properties, kas ir koku nociršanas iniciators, ar 2854 eiro lielu pamatkapitālu dibināta 2013. gadā un nodarbojas ar nekustamo īpašumu izīrēšanu un pārvaldīšanu. Tās īpašnieks ir SIA Venturecorp Property Holdings Baltics, bet patiesā labuma guvējs ir Lietuvā dzīvojošais Kanādas pilsonis – Teodors Berijs Nabūrs un kanādietis Džeims Gerijs Torpejs, liecina firmas.lv dati. Uzņēmuma valdē ir gan Dž. G. Torpejs, gan arī lietuvietis Artūrs Šukis.

Džeims Gerijs Torpejs ir bijis nekustamo īpašumu attīstītāju Homburg Group grupas uzņēmumu vadītājs Baltijas valstīs un ar presi komunicējis arī kā Homburg Zolitude vadītājs, lai gan, pēc firmas.lv datiem, viņš nav bijis starp šā uzņēmuma amatpersonām. 2010. gadā, uzsākot Zolitūdes Maxima lielveikala būvniecību, un pēc tam 2011. gadā, nododot to ekspluatācijā, tieši viņš pārstāvēja Homburg grupu. «Priedaines ielas projekts ir pirmais no plānotajiem sešiem Homburg grupas investīciju projektiem, kas tiks īstenoti Latvijā tuvāko gadu laikā,» 2011. gada 3. novembrī presei sacīja, kā bija minēts medijiem adresētā ielūgumā, Homburg grupas Baltijas valstīs vadītājs Džeims Gerijs Torpejs.

Venturecorp Property Holdings Baltics pieder ne tikai SIA Valdeku properties, bet arī SIA Riga Retail Park, kas savukārt iecerējis Stopiņu novadā blakus lielveikalam IKEA būvēt apmēram 60 000 kvadrātmetru plašu tirdzniecības centru un dārza preču veikalu. Riga Retail Park patiesā labuma guvēji arī ir T. B. Nabūrs un Dž. G. Torpejs. Abi šie uzņēmēji kontrolē arī VPH Latvia darbību, kas ir lietuviešu uzņēmuma VPH meitas uzņēmums. VPH attīsta komercobjektus Baltijas valstīs un Baltkrievijā. VPH būvētos tirdzniecības centros mājvietu raduši gan Rimi, gan Maxima lielveikali.

Venturecorp Property Holdings Baltics īpašnieki ir Kipras uzņēmums Telerosa Holdings Co. Limited (59,4%) un jau minētie Teodors Berijs Nabūrs (39,6%) un Artūrs Šukis (1%).


703 skatījumi

Un Tavas domas par šo?

Dalies, , Google Plus, Pinterest,