Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ja šodien Meroni grāmatvedei var piederēt “Ventbunkers”, tad tikpat labi jau rīt visa Latvija?

Kā iespējams, ka Meroni grāmatvede kļuvusi par “Ventbunkers” vienīgo patiesā labuma guvēju?

Ņemot vērā to, ka par AS “Ventbunkers” vienīgo patiesā labuma guvēju kļuvusi Šveices advokāta Rūdolfa Meroni grāmatvede Ursula Haranda, likums nosaka, ka apsūdzības pret mani būtu jāatceļ, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Manā krimināllietā, kas ir Rīgas apgabaltiesā, ir rakstīts, ka patiesā labuma guvējs “Venbunkerā” ir Lembergu ģimene. Ursula Haranda ir Lembergu ģimene? Nav. [..] Tātad, vai nu te [Uzņēmumu reģistrā] ir meli, vai lēmumā par aresta uzlikšanu mantai ir meli,” uzsvēra politiķis, skaidrojot, ka arestētas ir nevis “Ventbunkers” akcijas, bet patiesā labuma guvēja tiesības.

“Tad tas ir viens atzars, kas uz mani tā īsti neattiecas. Bet ir otrs – man ir apsūdzība, ka neesmu deklarējis “Ventbunkers” patieso akciju skaitu. Ja Ursula Haranda ir patiesā labuma guvēja, tad viņa ir īpašniece, tad kā mani var apsūdzēt?” vaicāja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka, ja Meroni grāmatvede ir kļuvusi par “Ventbunkers” patiesā labuma guvēju, tad pret viņu visas apsūdzības, balstoties uz likumu, ir jāatceļ. “Visas apsūdzības jāatceļ. Tad ko mēs tērējam laiku tiesā? Faktiski krimināllieta pret mani jāizbeidz. Es ceru, ka prokurors, iepazīstoties ar reģistra datiem, konstatēs, ka Lemberga tur nav,” norādīja politiķis.

Ventspils mērs uzsvēra, ka kopš akciju arestēšanas 2007. gadā nekas nedrīkstēja mainīties. “Kā bija 2007. gadā, tā bija jābūt 2019. gadā. Tā kā es ceru, ka tikšu informēts, ka apsūdzība lielākajā daļā pret man inkriminētajiem pantiem ir atcelta. Jo es noteikti neesmu Ursula Haranda. Tas nav mans segvārds,” piebilda politiķis.

Jau vēstīts, ka patieso labuma guvēju saraksta dati liecina, ka Ventbunkers pašlaik oficiāli pieder Austrijā reģistrētajai IAG Industrieanlagen GesmbH un Britu Virdžīnu salās reģistrētajai kompānijai Eurocom International Ltd, aiz kuras stāv vēl vesela virkne Eiropā, Latvijā un ārzonās reģistrētu kompāniju. To vidū ir arī tādas saistībā ar Meroni un Ventspils uzņēmējiem minētas kompānijas kā London Industry Limited, Topmar Baltic Investments, Tomika International N.V., Yelverton Investment B.V. u. c. Kopumā Ventbunkera patieso labuma guvēju sarakstā ir fiksētas četras dažāda garuma kontroles ķēdes, taču to galā kā vienīgā oficiālā kontrolētāja uz īpašumtiesību pamata ir Haranda, kuras vārds figurējis uzņēmumos, kas cieši saistīts ar Meroni vārdu, tostarp arī grāmatvedības un konsultāciju uzņēmumā Perlogis GmbH, kurā viņa ir partnere, izpildmenedžere un grāmatvedības menedžere vienlaikus.

Tā vien liekas, ka peripetijas ap uzņēmumu “Ventbunkers” jau tā sarežģījušās, ka pārsniedz jebkuru veselā saprāta līmeni. Tāpēc nemaz nebrīnīsimies – ja šodien Šveices advokāta grāmatvedei var piederēt milzīgs tranzīta uzņēmums, tad jau rīt ar mūsu pakalpīgo politiķu palīdzību, iespējams, viņai var piederēt visa valsts? Meroni sakārtos.

Foto: F64


1,881 skatījumi

Un Tavas domas par šo?