Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

JKP – bumba ar laika degli jaunās valdības ēkas pamatos

Vai JKP kļuvusi par pašu neuzticamāko un neprognozējamāko valdības veidošanas partneri?

Turpinoties valdības veidošanas sarunām, arvien spilgtāk izgaismojas Jaunās konservatīvās partijas (JKP) loma šajā procesā – partijas stingri novilktās “sarkanās līnijas” un duncīšu trīšana pat pret saviem tuvākajiem sabiedrotajiem liecina, ka JKP šajās sarunās iedalīta neprognozējamā “pērtiķa” loma.

Jaunā konservatīva partija jau tūlīt pēc 13. Saeimas vēlēšanu rezultātu paziņošanas uzņēmās vadošo lomu valdības veidošanā, uz brīdi it kā piebremzējot savu dzēlīgo retoriku, taču ne ambīcijas un kāri pēc amatiem. JKP premjera amata kandidāts Jānis Bordāns nekavējoties novilka treknu “sarkano līniju” pret Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), tajā paša laikā gluži kā inerces dzīta liellaiva, saceļot viļņus ar neizpildāmiem un utopiskiem solījumiem. Lika brīdi pagaidīt – un šī pati liellaiva jau attapusies uz fiskālā sēkļa.

Varētu jau šķist, ka līdz ar neveiksmi valdības veidošanā JKP kategoriskie uzstādījumi būs beigušies, it īpaši pēc tam, kad tās tuvākais sabiedrotais – KPV LV ar Aldi Gobzemu priekšgalā – “konservatīvajiem” uz paplātes pasniedza visu, lai JKP varētu īstenot savu programmu, bet, neskatoties uz to, JKP nolēca arī no Gobzema topošās valdības vilciena un tikai tāpēc, ka tam tika piekabināts arī ZZS zaļās krāsas vagoniņš. “Tagad JKP būs gatava ar mazāk ministru portfeļiem, nekā tai tika piedāvāts, iet valdībā nevis kā pamatkodols ar KPV LV, bet atsevišķi zem “Attīstībai/Par!”, Nacionālās apvienības, ko pirms vēlēšanām apvainoja smagos noziegumos, vai zem “Jaunās Vienotības”. Tātad mērķis nebija kopā ar jaunajiem pārņemt varu valstī, kas bija iespējams, netorpedējot KPV LV valdības modeli,” savu vilšanos pēc savas valdības mēģinājuma izjukšanas neslēpa Gobzems.

Tagad visas valdības veidošanas kārtis ir “Jaunās Vienotības” (JV) rokās, bet, ņemot vērā, ka JV valdības veidošanas sarunās iesaistījusi arī ZZS, tas jau atkal varētu kļūt par iemeslu, lai JKP sāktu rīkoties neadekvāti, iespējams, pēdējā brīdī noraujot visu panākto progresu.

JKP, kura visiem līdz apnikumam katra vārda galā piemin tiesiskumu, ir pati kļuvusi par pašu neuzticamāko un neprognozējamāko valdības veidošanas partneri. Un kā tādā gadījumā mēs visi varam būt pārliecināti, ka JKP līderi pēdējā brīdī pirms vienošanās parakstīšanas, atkal neizlies degšķidrumu un neaizšķils uguni pret pārējiem sarunu partneriem, lai bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem kārtējo reizi nodedzinātu jaunās valdības ēkas pamatus?


1,831 skatījumi

Un Tavas domas par šo?