Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kamēr sponsors aiz restēm, tikmēr naudu saņēmušie sastāda valdību – tā notikt var tikai Latvijā

Vai šobrīd tiek veidota Martinsona valdība?

Vai atceraties pēdējo dienu notikumus īsi pirms AS “Rīgas satiksmes” korupcijas skandāla un uzņēmēja Māra Martinsona apcietināšanas? Politiskās partijas “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidāts Artis Pabriks pēkšņi nolēma atteikties no savas Ministru prezidenta amata kandidāta nominācijas, tādējādi paverot ceļu “Jaunajai Vienotībai” uz valdības veidošanu tieši laikā, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis rūpīgāk vētīt tās priekšteču – “Jaunā laika” / “Vienotības” sponsora iespējamos darījumus ar “Rīgas satiksmi”.

Tik tiešām – šomēnes sabiedrībā plašu rezonansi izraisīja vairākos kriminālprocesos figurējošā uzņēmēja Māra Martinsona apcietināšana. Martinsons, kas aizturēts saistībā ar AS “Rīgas Satiksme” iepirkumiem, ir zināma figūra arī politisko procesu aizkulisēs – viņš savulaik ziedojis naudu gan Nacionālās apvienības, gan “Latvijas attīstībai” politiķu sabiedriskajām organizācijām, taču visbiežāk Martinsona vārds izskanējis saistībā ar atbalstu politiskajai apvienībai “Vienotība”. Paradoksāli gan tas, ka, kamēr Martinsons atrodas cietumā, tieši “Jaunā Vienotība” Krišjāņa Kariņa vadībā šobrīd veido valdību.

Līdz ar Martinsona aizturēšanu, tikusi plašāk izgaismota uzņēmēja saistība ar dažādām politiskajām partijām Latvijā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) datubāze liecina, ka Māris Martinsons atklāti kādai partijai vien ziedojis pirms vairākiem gadiem. Tomēr arī 13. Saeimā ievēlēto partiju pārstāvju biedrības vēl nesenā pagātnē ir saņēmušas naudu no skandalozā uzņēmēja vai ar viņu saistītām kompānijām.

Martinsons savulaik ziedojis vērienīgu summu “Vienotības” dibinātājai – partijai “Jaunais laiks”, pārskaitot tai 10 000 latu. Savukārt 2013. gadā SIA “Moduls-Riga” un SIA “Velve” kopā noziedoja 100 000 latu biedrībai “Latvijas attīstībai” (tagad – “Latvijas nākotnes forums”), kuras pārstāvji vēlāk izveidoja partiju ar tādu pašu nosaukumu, kura 13. Saeimas vēlēšanās startēja apvienībā “Attīstībai/Par!”.

Lai arī šobrīd atbildība par Martinsona saistību ar “Rīgas satiksmi” tiek prasīta no “Saskaņas”, vēsturiski vislielākā saistība Martinsonam ir ar nosacīto politiķu grupējumu “Vienotība”, kura dalībnieki šobrīd mēģina izveidot valdību. Lai arī šobrīd pašu jaunāko datu par ziedojumiem “Vienotībai” vai “Jaunajai Vienotībai” nav, netiek izslēgts, ka Martinsons joprojām ir galvenais aukliņu raustītājs politiskajā apvienībā, kas uz 13. Saeimas vēlēšanām transformējās kā “Jaunā Vienotība”. Martinsons pēdējo gadu laikā aktīvi atbalstījis arī ar “Vienotības” bijušiem un esošiem politiķiem saistītus projektus.

Kamēr sabiedrībā tiek plaši apspriesta Martinsona saistība ar “Saskaņu”, skandalozais uzņēmējs drīzāk uzskatāms par “Jaunās Vienotības” / Attīstībai/Par!” cilvēku. Šīs partijas gan šobrīd ir pilnībā norobežojušās no skandalozā uzņēmēja un nav komentējušas “Rīgas satiksmes” lietu. Iespējams, tas ir apzināts solis, lai Martinsona ēna netraucētu “Jaunās Vienotības” kandidātam Krišjānim Kariņam izveidot valdību.

Tā vien šķiet, ka pasaulē nekas nav mainījies kopš brāļu Kaudzīšu laikiem, kad runāja, ka mazos zagļus pie staba kar, bet lielos – augstos amatos ceļ.

Jo tikai padomājiet, šobrīd tieši ar Martinsonu vēsturiski tik cieši saistītā “Vienotība” veido valdību, dalot nākamos amatus pa labi un pa kreisi. Ja Valsts prezidents nominēs Krišjāni Kariņu un tam izdosies izveidot valdību, vai varam būt droši, ka tā nebūs Martinsona valdība, kuru viņš vadīs no cietuma kameras?

Foto: F64


4,693 skatījumi

Un Tavas domas par šo?