Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijai lejupslīde korupcijas uztveres indeksā

Latvija indeksā saņēmusi par diviem punktiem mazāk nekā 2018. gadā!

2019. gada korupcijas uztveres indeksā Latvija ir saņēmusi 56 punktus no 100 un ierindojas 44. vietā starp 180 pasaules valstīm un teritorijām. Latvija indeksā saņēmusi par diviem punktiem mazāk nekā 2018. gadā, liecina biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” informācija.

Rezultāti parāda stagnāciju centienos mazināt korupciju – pēdējo piecu gadu laikā Latvija ir pakāpusies indeksā tikai par vienu punktu.

Indeksu veidojošo datu analīze rāda, ka 2019. gadā samazinājies vērtējums par cīņu ar politisko korupciju Latvijā, tajā skaitā tādām korupcijas formām kā interešu konflikti un privātā sektora ietekme uz valsts pārvaldi, lai saņemtu priekšrocības.

Korupcijas uztveres indeksu ik gadu publicē starptautiskā pretkorupcijas organizācija Transparency International un tas ir pasaulē visplašāk lietotais publiskā sektora korupcijas līmeņa indikators, kas balstās 13 dažādu pētījumu rezultātos. Indeksā valstīm tiek piešķirti punkti skalā no 0 līdz 100, kur 0 nozīmē, ka valstī ir augsta korupcijas uztvere, bet 100, ka korupcijas uztvere ir zema..Latvijas vieta Korupcijas uztveres indeksā pasliktinājusies arī attiecībā pret pārējām Baltijas valstīm. Lietuva (60 punkti) un Igaunija (74) šogad abas pakāpušās par vienu punktu.

Eiropas Savienības valstu vidējais rādītājs ir 64 punkti. Indeksā pirmās trīs vietas ieņem Jaunzēlande (87), Dānija (87), Somija (86).


1,170 skatījumi

Un Tavas domas par šo?