Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ārvalstu investoru piesaiste ir kļuvusi teju neiespējama

Lembergs kritizē valdības lēmumu samazināt nerezidentu īpatsvaru Latvijas bankās!

Latvijas valdības lēmums samazināt nerezidentu īpatsvaru Latvijas bankās līdz 5% šobrīd izveidojis situāciju, ka investoru piesaiste ir kļuvusi teju neiespējama, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, būtiski investīciju piesaisti šobrīd kavē banku izvirzītie noteikumi, jo šobrīd atvērt bankā kontu, īpaši nerezidentiem, ir vairāk nekā grūti, bieži vien neiespējami. “Mēs [šo noteikumu dēļ] virkni investoru šobrīd jau esam pazaudējuši,” atzina Ventspils mērs, norādot, ka tā ir slikta ziņa, taču šo situāciju neesot iespējams nekādā veidā ietekmēt.

Jāatzīmē, ka Lembergs ne reizi vien paudis kritisku viedokli par lēmumu samazināt nerezidentu īpatsvaru Latvijas bankās. Viņš Latvijas valdības lēmumu nodēvējis par bezatbildīgu.

“Ir sarunāts investors. Viņš ir piekritis. Tagad valdība paziņo, ka nerezidentu īpatsvars – 5%. Sakiet, vai bez konta Latvijas bankā šeit var veikt uzņēmējdarbību? Nevar veikt. Tad uz ko jūs cerat, ja idioti vada valsti? Vai tad jūs varat šeit atvērt uzņēmumu, ja jums neatver kontu? Un kā es to varu iespaidot? Kā citas pašvaldības vadītājs to var iespaidot? Tas ir tāpēc, ka valdība truli izpilda citu norādījumus un pat pārcenšas. Pieci procenti! Kur vēl trulāk? Mēs esam praktiski cilvēki. Un uzņēmējdarbības vide ir ļoti atvērta. Mēs uzņēmējiem neesam nekāda ekstra interesanta vieta uz pasaules, kur visi laužas. Visās valstīs domā par investoriem, bet ne mūsējā,” vienā no diskusijām atzina Lembergs.

Jau vēstīts, ka pērn spēkā stājās izmaiņas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā, kas paredz Latvijā reģistrētām bankām turpmāk aizliegt sadarboties ar čaulas kompānijām un apkalpot to kontus.

Grozījumu mērķis bija paredzēts stiprināt finanšu sistēmu, samazinot paaugstināta riska darījumu skaitu ar klientiem, kas atbilst noteiktām pazīmēm.

Foto: F64


1,286 skatījumi

Un Tavas domas par šo?