Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Bordāns un Kristovskis sašutuši, ka tiesībsargājošās iestādes nedanco pēc viņu stabules

Bordāns un Kristovskis vēlas panākt jaunas sankcijas?

Gan tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), gan Ventspils pilsētas domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV) kritizējuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbu saistībā ar Ventspils mēra Aivara Lemberga it kā prettiesiskajām darbībām. Pats Lembergs norādīja, ka KNAB regulāri kontrolē pilsētas domes darbu un līdz šim neviena sūdzība nav apstiprinājusies.

Bordāns nesen atkal asi kritizējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un tā vadītāju Jēkabu Straumi, norādot, ka viņam esot “jākonstatē, ka KNAB ir bijis diezgan bezspēcīgs pret Lemberga prettiesiskajām darbībām, jo, kopš biroju vada Straume, nav bijušas nekādas darbības, kas vājinātu Lemberga pozīcijas”.

Arī Ventspils pilsētas domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis brīdinājis, ka, ja ASV redzēs, ka Latvijas tiesībaizsardzības sistēma, ZZS un Lemberga atbalstītāji nav izdarījuši secinājumus, kādu dienu bankas Latvijā būs spiestas rīkoties tikpat asi, kā tas notiek pret Ventspils ostas uzņēmumiem pašreiz, tikai jau plašākā mērogā.

Lembergs, komentējot šos izteikumus, norādīja, ka pēc tā, cik bieži pašvaldībai ir jāsniedz paskaidrojumi Valsts kontrolei, īpaši daudz KNAB un Valsts policijai, viņš var spriest, ka viņi katru mēnesi uzrakstu kādu sūdzību par viņu, Ventspils pilsētas domi un par kādām domes struktūrām. “Un, protams, KNAB un citām valsts institūcijām jāveic šīs te pārbaudes,” piebilda politiķis.

“KNAB ir arī godprātīgi pārbaudījis mūs un mēs esam snieguši visus datus un ziņas, kādas bija vajadzīgas. Tālāk ne mums lemt. Protams, ja KNAB nav konstatējis likuma pārkāpumus, tad tas Bordānu un Kristovski neapmierina, bet KNAB ir jāstrādā likuma ietvaros. Viņi nevar pievienoties politiskajam pasūtījumam,” uzsvēra Lembergs.

“Ja Bordānam politiskais pasūtījums Amerikā izdevās, viņš iedomājās, ka tas izdosies arī Latvijā. Pagaidām viņiem tas nesanāk,” noslēgumā uzsvēra Lembergs.

Foto: F64


1,378 skatījumi

Un Tavas domas par šo?