Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Diemžēl varam sagaidīt ekonomiskās situācijas pasliktināšanos

2019. gada astoņos mēnešos izpildīti tikai 14% no valsts budžeta ieņēmumu plāna!

Valsts budžeta ieņēmumu plāna izpilde turpina pasliktināties – 2019. gada astoņos mēnešos izpildīti tikai 14%, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Saskaņā ar viņa rīcībā esošajiem datiem, valsts budžeta plāns nav izpildīts. Piemēram,uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu mīnuss ir 107 miljoni eiro.

Tāpat neesot izpildīts pievienotās vērtības nodokļa plāns, kas, pēc politiķa sacītā, nozīmē, ka bremzējas gan legālā, gan nelegālā ekonomika.

“Akcīzes nodoklis netiek pildīts, un mīnuss ir 93 miljoni eiro. Vienīgais, kas dod plusu, ir ieņēmumi no dividendēm. Tur ir 29 miljoni eiro plusā,” sacīja Ventspils mērs, piebilstot, ka labi pildās arī sociālo apdrošināšanas iemaksu plāns un iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

“Plāns izpildīts no 100% tikai par 14%,” uzsvēra Lembergs.

“Līdz ar to valsts pamatbudžets ir mīnusā 136 miljoni eiro. Mēs, protams, labi saprotam, ka saplānoto nekad neizpildīs, ja neļauj pēc tam pārdalīt starp nozarēm. [..] Tā kā ir pamats gaidīt kopējās ekonomiskās situācijas pasliktināšanos. Tur gan nevar vainot tikai tagadējo valdību, jo tas nebūtu īsti korekti,” piebilda Lembergs.


Foto: F64


1,363 skatījumi

Un Tavas domas par šo?