Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir absolūti politizēta

Vai Eiropas Padome attaisno savu mērķi?

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) šobrīd ir absolūti politiska, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lemberga ieskatā, Eiropas Padome, kas apvieno 47 Eiropas valstis, tāda “pļāpātuve vien ir”. Tāpat, pēc politiķa domām, Eiropas Padome īsti neattaisno savu mērķi veidot kopēju demokrātisku un tiesisku telpu, nodrošinot tās pamatvērtību – cilvēktiesību, demokrātijas un tiesiskuma – ievērošanu un aizsardzību.

Pēc Lemberga domām, Eiropas Cilvēktiesību tiesa, kas skata personu vai valstu iesniegumus, ja valsts, tajā skaitā, Latvija, ir pārkāpusi Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību konvencijā noteiktās pilsoniskās un politiskās tiesības, šobrīd ir absolūti politiska.

“Tur katra valsts sūta pārstāvi un tas šķiro lietas, ko un kā jālemj. Ja jūs neesat pareizajā politiskajā partijā, tad [iznākums nebūs labvēlīgs]. Vismaz uz Latviju tas attiecas. Tā kā tā ir tikai tāda izkārtne,” pauda Lembergs.

Tajā pašā laikā, Lembergs norādīja, ka Eiropas Padome ir vajadzīga, lai arī diži neietekmējot, piemēram, Latvijas iedzīvotāju ikdienu.

Kā zināms, Eiropas Padome, dibināta 1949. gadā, ir vecākā politiskā organizācija Eiropā un šobrīd aptver gandrīz visu Eiropas kontinentu, apvienojot 47 Eiropas valstis. Latvija par Eiropas Padomes dalībvalsti kļuva 1995. gadā.


1,369 skatījumi

Un Tavas domas par šo?