Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: ES fondu nauda pašvaldībām nekompensēs pārdalītos IIN ieņēmumus

Pašvaldības vienalga paliks zaudētāju lomā!

Papildus investīcijas no Eiropas Savienības (ES) fondiem nepalīdzēs uzlabot situāciju pašvaldībās, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) apgalvojumus, ka pēc iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) pārdales par labu valstij pašvaldībām nebūtu jāizjūt īpašs ienākumu kritums, jo to segs papildus investīcijas no ES fondiem, Lembergs norādīja, ka par ES fondu līdzekļiem nevarēs apmaksāt, piemēram, iestāžu uzturēšanas izmaksas.

“Kariņš saka, ka iedos kaut kādu naudu no Eiropas fondiem, bet es jau runāju par uzturēšanu. Ja jums ir kultūra, jums ir tekošās izmaksas. Ja jums ir sports, tad jums ir tekošās izmaksas, bet, ja jums ir skola, tad jums ir tekošās izmaksas,” skaidroja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka nevar jau apkopējām maksāt no Eiropas fondu naudas vai apmaksāt sociālo palīdzību. “Tāda ir tā lieta,” uzsvēra Lembergs.

Kopumā komentējot iecerētās nodokļu izmaiņas, Lembergs norādīja, ka mainot IIN ieņēmumu sadalījumu starp pašvaldību un valsts budžetiem, pašvaldības zaudēs 104 miljonus eiro.

“Tas ir viss pašvaldības sociālais budžets – visa sociālā palīdzība invalīdiem, pensionāriem un daudzbērnu ģimenēm. Bet atbilstoši Satversmes tiesas lēmumam, šīm sociālajām grupām vajadzēs palielināt finansējumu, kam vajadzēs 400 tūkstošus eiro. [..] Kur šo naudu ņemt? Paņems no investīcijām, no remontiem, kādu laiku tā var dzīvot, bet ne ilgtspējīgi,” sacīja Lembergs.

Lembergs norādīja, ka šādu izmaiņu pamatā ir apstāklis, ka valdošajai koalīcija ir ir vājas pozīcijas pašvaldībās: “Viņi uztver valsti tik daudz, cik viņiem tur pieder. Pārējais viņus neinteresē.”

Kā zināms, Finanšu ministrija jaunajā nodokļu izmaiņu piedāvājumā rosina no 2021. gada mainīt IIN pārdali pašvaldību budžetam no pašreizējiem 80% uz 75%, bet valsts pamatbudžetam no pašreizējiem 20% uz 25%.


1,127 skatījumi

Un Tavas domas par šo?