Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Ierosinātās lietas pret mani – politiskais pasūtījums un blefs

Jau divdesmit gadus pret Lembergu tiek īstenots politiskais pasūtījums!

Jau divdesmit gadus pret mani tiek īstenots politisks pasūtījums, runājot par savu tiesvedību, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Mani prokurori vajā jau divdesmit gadus. Apmēram tā, kā vajā kara noziedzniekus – tie, kas pastrādājuši genocīdu. Un būtu tikai dīvaini, ja pēc 20 gadiem vajāšanas viņi neprasītu man cietumsodu,” komentēja Lembergs.

“Ja man dos iespēju aizstāvēties, man un maniem advokātiem, tad visas tās apsūdzības tiks sasistas lupatu lēveros,” pārliecināts ir politiķis.

Viņš piebilda, ka vairākas viņa apsūdzības epizodes ir pilnīgi absurdas. Piemēram, viņš tiekot apsūdzēts par to, ka no SIA “ManTess” 1994. gada beigās it kā esot izspiedis tam piederošas kapitāldaļas. Bet “ManTess” pārstāvis tiesā paziņoja, ka 1994. gadā vispār, ne 1995. gada sākumā viņiem tādas kapitāldaļas nepiederēja. “Tad jautājums – kā es varu izspiest daļas, kuras nepieder? Bet tas netraucē uzturēt apsūdzību, jo, ja prokurors uzskata, ka bija, tad bija,” piebilda Lembergs.

Tāpat tiekot norādīts, ka viņš it kā esot patiesā labuma guvējs lielākajos Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumos. “Bet es saku, ka man tur nekas nepieder,” skaidroja politiķis, kurš katru gadu vēršoties ar iesniegumu Uzņēmumu reģistrā, lai iegūtu informāciju par to, kur viņš ir reģistrēts kā patiesā labuma guvējs.

“Es katru gadu saņēmu atbildi, ka Aivars Lembergs tur nav reģistrēts. Un tagad ir izveidojusies tāda absurda situācija. Prokurors saka, ka es esmu un tāpēc man uztur apsūdzību, un mani tāpēc jāliek cietumā. Un, ja es daru tā, kā prokurors saka, un ierakstu, ka man pieder, tad tas pats prokurors atnāks un teiks – pierādi, ka tev pieder, jo Uzņēmumu reģistrā tā nav rakstīts. Un tad atkal cels apsūdzību, ka es nepareizi deklarēju. Man šajā gadījumā nav variantu. Vienā gadījumā man ir apsūdzība un otrā gadījumā man ir apsūdzība. Un tāda absurdā situācija es esmu šobrīd,” skaidroja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, šī gan nav pirmā reize, kad pret viņu tiek vērsta safabricēta lieta. Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka iepriekšējās lietās, tai skaitā Grinberga lietā, Oligarhu lietā un Stipendiātu lietā, viņš uzvarēja. “Kur ir Lemberga stipendidāti? Kur ir notiesājošs lēmums? Blefs. Tas viss ir politisks blefs. Politiskais pasūtījums,” uzsvēra Ventspils mērs.

Foto: F64


1,529 skatījumi

Un Tavas domas par šo?