Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs izbrīnīts par Šuplinskas nekompetenci

Vai ministrei nav saprotams, ka pedagogi nevar aizvietot Saeimu?

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), runājot par apstākļiem, kas ietekmē pedagogu atalgojumu, demonstrē absolūtu nekompetenci un stulbumu, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Izglītības un zinātnes ministre Šuplinska 15. oktobrī uzstājās LNT “900 sekundēs” un aizķēra tēmu – pedagogu darbu samaksa un no kā tā atkarīga. Kā zināt, valdība ir apstiprinājusi pedagogu likmes paaugstināšanas grafiku. Pedagogu likmei no nākamā gada 1. septembra jāpieaug vēl par 40 eiro. Bet ko saka ministre? To, ka pedagogu atalgojumam un šī grafika izpildei šobrīd budžeta projektā naudas nav. Un viņa teica, ka atalgojums būs tad, ja skolotāji nodrošinās skolu tīkla sakārtošanu, parēju uz kompetenču izglītību, jauna satura ieviešanu, kā arī atbalsta mehānisma izveidošanu,” skaidroja Lembergs.

“Vai no pedagoga ir atkarīgs, kura skola būs vai kura skola nebūs? Kura skola būs vidusskola vai kura skola būs pamatskola? Kā pedagogs to var ietekmēt? Tas ir pedagogu kompetencē? Vai no pedagoga ir atkarīgs, kāds būs izglītības satura standarts, kas ir noteikts ar likumu? Pedagogi izdod likumus? Vai no pedagoga ir atkarīga atbalsta mehānisma izveidošana? Viņu īpašumā atrodas vispārējās izglītības sistēma? Kā var veidot saistību starp pedagogu darba samaksu ar vienu pedagoģisko slodzi un skolu tīklu? Kā pedagogs to var ietekmēt?” retoriski vaicāja politiķis.

“Cik tas ir amorāli – nostādīt pedagogu bezizejas situācijā, lai viņš atbild par valsts pārvaldes lēmumiem, kuri nav pedagogu kompetencē? Vai tad pedagogs var lemt Saeimas vietā? Nu, tik daudz Šuplinskai ir jāsaprot, ka pedagogi nevar aizvietot Saeimu. Vai tad pedagogi var aizvietot Ministru kabinetu, kuru vada Kariņš? Kura skola kāda būs – to lemj pašvaldība. Vai tad pedagogi var atnākt un nobalsot par to, kura skola būs, kuru atvērt, kuru likvidēt?” turpināja Lembergs.

“Tā ir tāda super nekompetence, kas robežojas ar stulbumu, vai tā ir speciāla cilvēku mānīšana, jo cilvēks, kas tā garām iet un domā – tiešām, kāpēc skolotājiem kaut kas ir jāmaksā, ja tie kaut ko nav izdarījusi? Cilvēks jau neiedziļinās, vai tas no skolotājiem atkarīgs, vai nav atkarīgs,” rezumēja Lembergs.

Foto: F64


1,692 skatījumi

Un Tavas domas par šo?